Jump to content
dgkn5858

come/turkler içeri

Recommended Posts

merhaba sayın oyun yöneticileri
tüm türk oyuncuların ortak şikayeti türk gmlerin oyuna olan ilgisizliği.
eğer siz sayın oyun yöneticileri bu konuda bir anket veya bir araştırma yaparsanız bunun nedenini anlarsınız.
sizlerden tek ricam budur teşekkürler.

hello dear game managers
The common complaint of all Turkish players is the indifference of the Turkish GMs to the game.
if you, game managers, do a survey or research on this, you will understand why.
This is my only request, thank you.

turk oyuncuların tek bi şikayeti var malesef kendı ırkımızdan olan dıger turk oyuncularıdır. 

cz de 2 parti 3 parti okcu ıle z gezıp adam kesınce ortada ne turk oyuncu kalır ne yabancı şikayet edenere tek tavsıyem gelın gece ultimasına 4.3 5.3 arası pk gorun biraz gavurlardan server gayet guzel bızım saatlerimiz uymuyor inşallahda hıc uymaz zira 2 parti 3 parti okcu gecede  ultimasına gırerse bu sefer kımse kalmaz serverda .

açılan konu okçular değil ama ama anlaşılan baya içerlemiş siniz  gidinde okçuları usko da görun  ellerindeki oklar bu sw de olsa desene herkes topuk 2 partye okçu ne kadar korkutmuş sizi burada  gerci burda hiç bir karakter atacları usko gibi eşit değil resiz yok denilecek kadar az düzeyde  mageler kiler okçular kitler  warriorler  yere vurmayla atac damagalerin üstünde  asasların yanımızda gezer lüp mesafesi yok denilecek  kadar az  data sı çok iyi ama oyuna karşı bir ilgi yok bazı asaslar ve warriorler tbl kullanır yada data makro kullanıyor hiç bir gm bunu görmüyor görselerde görmezlikten geliyor yabancı userlerin sözü bu swde daha üstün  türkler birlik olacağı yerde bir gevur düzeyine cıkamıyorsunuz çünkü her biriniz diğer kişi yi  ve kişileri çekemiyorsunuz   UTC alanı ile ilgili bir çözüm yok hala bugta  

yabancı userler npt yapar banlanmaz hile kullanır banlanmaz  ama türkler bir birlerini çekemedikleri için habire küfür ve şikayet ederler TÜRK GM ler ise oyuna girmezler oyunla ilgilenmezler maaşa bağlanmış memur gibi onun bunun söylemeleri ile haraket ederler doğru konuşuldumu ve hak arandımı o kişi yok etmek için uğraşırlar örneğin

ALİ ABİ gibi    ( GreenArrow )  HAKKINI ARADIĞI İÇİN TÜRK GM ler  TARAFINDAN YADA ONLARIN YALAN YANLIŞ KONUŞMALARINDAN BAN YEMİŞ ÇOK ÜZÜLDÜM BU KONUYA GERCİ AMA TARİHİMİZE BAKTIĞIMIZDA TÜRKLERİN BAŞINA NE GELMİŞ İSE YİNE TÜRKLER TARAFINDAN OLMUŞTUR BU DA BİR KESİN

-GELELİM ARKADAŞIN KONUSUNA 

......TÜRK GM LERİ GÖREVLERİNİ YERİNE GETİREMİYORLAR BU BİR GERÇEK

.....ARKADAŞ VE DOSTLARININ  SÖZLERİNDEN DE ÇIKAMIYORLAR

.......OYUNLA HİÇ BİR ALAKALARI YOK  OLSA BİR ŞİKAYET  YADA BUG VEYA KOXP GİBİ ACILAN KONULARI İNCELEMEYE ALIRLAR  TÜRK GMLERİN YAPTIĞI SADECE  YÖNETİME YALAN YANLIŞ BİR İNGİLİZCE İLE REHBERLİK YAPMAK TURİSTLERDE OLDUĞU GİBİ

! BİR HATIRLATMA HERKES DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİPTİR BURADA BU KONUYA BU ŞEKİLDE CEVAP YAZINCA TÜRK GMLER TARAFINDAN BANLANABİLİRİM SAKIN BURADA YAZDIKLARIM İÇİNDE  KİMSE ALINMASIN GERÇEKLER BUNLAR 

HERKESE İYİ OYUNLAR İYİ EĞLENCELER  :) 

Öncelikle bazı şeylerden haberiniz olmadan buraya gelip milleti örgutlemeye çalışıp yalan yanlış bilgiler sunarak sunucuya veya yönetim ekibine böyle bir saldırıda bulunamazsınız.

Oyundaki bütün hatalar olabildiğince hızlı bir şekilde düzeltiliyor, bazı "bug" dediğiniz şeyler de aslında bug olmayan ve sizin kendi aranızda "bug" diye adlandırıp bunun üzerine onlarca konu ve özel mesaj attığınız oyun özelliklerinden başka bir şey değil. Örn. Lupine Eyes "bugu" dediğiniz resmi sunucudaki ile aynı şekilde çalışmaktadır.

TBL veya KOXP sunucuda bulunmamaktadır, ayrıca açılan konularıdaki şikayet edilenleri kontrol etmediğimizden nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Eğer kullanmayı başarırsanız, bize iletip, düzeltmemize yardımcı olup, karşılığında ödüllendirilebilirsiniz. (Ödullendirme olayı ciddi açıklar için de geçerlidir kullanıp banlanmak yerine, bize ulaşıp bildirip ödüllendirilme şansı elde edebilirsiniz)

NPT meselesine de gelince, biz her NPT yapanı banladığımızda sizlere bildirmek gibi bir sorumluluğumuz yok, NPT'den banlanan çok kişi var, şahsen benim toplamda yaklaşık 20 kişiye kadar banladığım oyuncu mevcuttur. Ama bunlardan hiç biri itiraz etmedi çünkü yaptıklarının kurallara karşı bir şey olduğunu biliyorlardı.

GreenArrow konusuna gelince, ilk olarak NP'si sıfırlanan tek kişi o değil (bunu zaten bir çok kez belirttik) ama bu konuyla ilgili tek şikayet eden kişi kendisiydi, yöneticilerin uyarılarına karşı gelip, bu da yetmezmiş gibi bizi tehdid edip, cezalandırılmak durumunda kaldı. Olay da şöyle gelişmiş, yönetici oluşan hatayı düzeltmek için oyuna girdiğinde NP'si sıfırlanan karakteri karşı ırkın üssünde, açığı kullanırken (kemdi gözüyle) görmüş ve cezalandırmış, bunun üzerine bizim diyebileceğimiz bir şey yoktur.

Şunu da ekleyeyim, hiç kimsenin Türklere karşı bir şey yaptığı yok, her şey yazılı kurallara ve yönetim ekibinin verdiği kararlara göre ilerlediği için kimsenin suçunu savunma gibi bir lüksü yok, bir çok yabancı full eşyalı oyuncuların karakterleri de banlandı, ama suçlarını bildikleri için hiç biri gelip yonetim ekibine saldırıda/hakarette/tehditte bulunmadı, bunları yapanların çoğu Türkler oldukları için sizin gözünüze Türkelere karşı olduğumuz gibi gelmiş olabilir.

Son olarak biz de insanız ve bir okulumuz, mesleğimiz, ailemiz, arkadaşlarımız, onlara ve kendimize ayırmamız gereken zaman, yapmamız gereken tatiller veya acil bir durumlardan dolayı haftalarca oyuna giremediğimiz zamanlar var, o yüzden 7/24 aktif olmamızı beklemeniz çok yanlış. Hem zaten bizi oyunda görüp bir şey sormayı beklemeyin, forum tam da bunun için mevcut, istediğiniz her şeyi bir özel mesaj veya düzgün bir konu açarak iletebilirsiniz, biz de en kısa sürede elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız, ama tabi ki tekrar tekrar aynı mesajı/konuyu oluşturup bir kirlilik yaratmak bu duruma yardımcı olmuyor, biraz zaman tanımanız gerekebilir çünkü biz her şeyi kendimiz kontrol etmiyoruz biz sadece buradaki çalışanlarız ve olması gerekenleri bildirip, yönetim ekibiyle tartışıp bir sonuca varıyoruz, doğru kararı verip bir sonuca varmak, yönetim ekibinin arasındaki saat farklılıkları yüzünden bazen haftalar sürebiliyor, yani biraz sabırlı olmanız gerekli.

Ayrıca Sierra'nın geçtiğimiz günlerde açılan bir konuda dediği gibi, yönetim ekibinden herhangi bir GM ile ilgili bir şikayetiniz varsa, bunu konu açarak değil, direkt olarak yöneticilere, yani Twostars veya Aesteris'e özel mesaj aracılığıyla bildirebilirsiniz. Bu yüzden bu konunun devam etmesine gerek yok, eğer siz kuralları okumadan böyle konular açmaya devam ederseniz, olacaklardan ben sorumlu değilim.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...