Jump to content
Sign in to follow this  
Aesteris

Return of the [NP Merchant]

Recommended Posts

Dear Apexians,

The long awaited return of the [NP Merchant], as part of our efforts to revitalize PK, is scheduled to be tomorrow!
Alongside this, there's a bunch of other changes hitting Apex with tomorrow's patch, and we hope everyone will like them - please do leave feedback on the forums with your thoughts once the patch is released.

We want to take this opportunity to shed some light on what we're working on, and let you know a tentative release schedule for these features.

First up is an all new PK reward system - it's simplistic in nature, but will definitely be a great incentive to indulge in PK.
We're aiming to release this in 2 weeks (on or about March 23rd) - did you like the PK activity during the Christmas event? You'll definitely like what this'll bring you then!

We're also hard at work on making clan wars a thing, with support for staking items/gold - may the best clan take the spoils! This'll be available your enjoyment at any time you'd like, but will also be used future tournaments! No ETA on when this will be released yet, but it's not too far off.

We know it's taken us a long time to deliver on the promises we made at the start of the year, but rest assured - we'll keep them.

P.S. We haven't forgotten about improved rewards for ranking on the boards, but have not yet been able to come up with a balanced reward scheme.
If you feel you have a good idea, please make a topic regarding this. We're looking to reward the top 200 every month, and top 50 every week!

Sincerely,
The Apex team.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sevgili Apexliler,

PK'yi yeniden canlandırma çabalarımızın bir parçası olarak [NP Tüccarı]’nın uzun zamandır beklenen geri dönüşünün yarın olması bekleniyor!
Bunun yanı sıra, yarının yamasıyla birlikte Apex'e çarpıcı başka bir sürü değişiklik gelecek ve bunları herkesin beğeneceğini umarız - lütfen yama yayınlandıktan sonra düşüncelerinizi forumda bizimle paylaşın.

Üzerinde çalıştığımız şeye biraz ışık tutmak için bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz ve bu özellikler için deneysel bir sürüm takvimini size sunmak istiyoruz.

Birincisi, tamamen yeni bir PK ödül sistemi - doğası gereği basittir, ancak kesinlikle PK'da sizi memnun etmek için harika bir teşvik olacaktır.
Bunu 2 hafta içinde (23 Mart'ta veya yaklaşık 23 Mart'ta) yayınlamayı hedefliyoruz - Noel etkinliği sırasında PK aktivitesini beğendiniz mi? O zaman bunun da size getireceği şeyleri kesinlikle beğeneceksiniz!

Ayrıca klan savaşlarını oyunun bir parçası yapmak için çok çalışıyoruz, eşya/altın depolamada destek sağlanacak - en iyi olan klan ganimetini alsın! Bu, istediğiniz zaman zevkinize sunulacak, ancak gelecekteki turnuvalarda da kullanılacak! Bunun ne zaman geleceği hakkında tahmini bir zaman yok, ancak çok uzak değil.

Yıl başında verdiğimiz sözleri yerine getirmemizin çok fazla zaman aldığını biliyoruz, ancak emin olabilirsiniz ki hepsini tutacağız.

DİPNOT: Sıralama için iyileştirilmiş ödülleri unutmadık, ancak henüz dengeli bir ödül sistemi öne süremedik.
İyi bir fikriniz olduğunu düşünüyorsanız, lütfen, bununla ilgili bir konu açmaktan çekinmeyin. Her ay ilk 200 ve her hafta ilk 50 oyuncuyu ödüllendirmek istiyoruz!

İçtenlikle,
ApexKO ekibi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...