Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×

Dramalar video, BEST WARRIOR EVER.

david4244
 Share

Recommended Posts

Couldn't care less about it back then, hence why didn't even record this vs in any way when LostLegends or LostControl (forgot which1) PMed Edrad for a 2v2. Just logged a warrior, went there, fought, won and left. Didn't brag about it or anything. [btw as u can see, we had worse items, as well as only 1x wing on hisagi, while lostlegend for example was in full cospre items, HB 11, exp rappy 11, spear def boots on lostcontrol and so on]

But then came all the big talk ( bragging about how good they are ), nasty shits (Banned for using TBL, etc) and appearently they recorded the vs and now they even posted the video. When Edrad saw it yesterday, linked it to me and i just couldn't resist but to post it to make sure you guys witness the epicness aswell.

Guess they are trying to prove that Edrad used TBL  or idk  (didn't rly find any other reasonable explanation for posting this video).  If it truly was their intention, then it failed already, enough to watch it 1-2 times to see few cancel right away (E.g 0:28 duff cancel, or an even better one, 2:18 heal cancel at a crucial time):

https://www.youtube.com/watch?v=oMT8CGwqsvg

And here comes the funny part:

1.: Check all chat at the beginning of the video  "2222s222c222"    --> "SC" message with Macro on by LostLegends. 

Gege, Spamming 1 attack skill with your hands must be hard, i feel ya :/ 

2.: Check the pointless spamming [easy to notice at 0:14 for example] of 9 and 10 (15 str skill and meat dumbling) during the entire video.     Friendly advice:  You have lion sc on and you aren't in CZ bruh to use meat dumbling, so take off the spamming of those skills from your macro next time.

3.: Macro spamming skills + RR for him (enough to take a look at his info bar and look at the speed of spamming), so basicly he doesn't have to do ANYTHING beside moving his char and potting [such a hard job, best player ever, teach me master],  YET

00:14    

and more importantly:

00:40 happens :D

Despite not having to pay attention to comboing whatsoever, (since his macro is doing it for him) he didn't notice Battle Cry was off for 10 seconds and didn't attack at all, meanwhile his info bar was going crazy from all the 222222 spamming :D

4.:  Oh and in the end, despite all of that (better gear, macro comboing, and most likely TBL usage aswell [they got banned for tbl later on so it's safe to assume, plus LostControl's duffs, heals and rezzes weren't even cancelled when LostLegends died and both of us were attacking him. He could duff and rezz LostLegend freely with 2 ppl on him, so ye he either even TBLed or just had an insane amount of luck, not getting a single cancel even in that situation]), they were kind enough to post the end of the VS aswell, with LostLegends dieing.

4/2.:  "Only priest attack" allowed in 2v2 appearently, according to all chat at the end of the video, good to know.

PS.:  I'd like to thanks it to you guys, you made my night yesterday much better with this video :D

Indeed, u see him spamming gain and dumpling during the entire movie. At 0:21 he stops attacking to use cry echo, first it says like 6 times failed,failed,failed  and that goes so fast if you watch the info bar. The Info Bar is jumping so fast, this can't be done by a human lol. Good video tho.

obviously edrad is much better then lostpriest as far i remember on pk he was doing really good even with small party instead never saw any good pks by lostclan expect with full party when they was allowed to hide very good the effect cast by priest " tbls " ...  so warriors with macro priest with tbl using gosh wondering where they come from??? :unsure: :unsure: :unsure: 

Man, this is golden.

Cheating is embedded in turkmusun vains to a point to make Warriors use macro... oh lord, only in LostClan...

But the icing on the cake was when they Lost (pun intended) LostTBL saying "only pri atack". This shows the level of this fraudulent clan :D

Thanks LostHeaveN and LostTBL crew for the amazing times you provide us in ApexKO.

Too bad before the TBL fix, every1 was checked, including Edrad and guess what, he wasn't banned cuz he was clear.

Also if you are talking about the video, then uhm, what's happening at 0:28  and 2:18?  Oh, ye duff and heal cancels. Seems like tbl indeed lol...

Nice try, but you gotta do it much better.

PS.:  Nice meat dumpling spamming at arena, gg combo, gg hands.

Too bad before the TBL fix, every1 was checked, including Edrad and guess what, he wasn't banned cuz he was clear.

Also if you are talking about the video, then uhm, what's happening at 0:28  and 2:18?  Oh, ye duff and heal cancels. Seems like tbl indeed lol...

Nice try, but you gotta do it much better.

PS.:  Nice meat dumpling spamming at arena, gg combo, gg hands.

Both 0:28 and 2:18 is willingly cancel skill as u c the caracter is moving. We are not idiots like you ok ? nice try. Stop talking about shit. My macro is not 2222 its r2r2r2r2r2r2r2r2. Playing warrior is not using keyboad as master, playing warrior is picking the best enemy, best timing, and being the best place to do right move. 

Now get known random. Got your game nick on forum then talk.

PS: The point is not casting its about using fast heal and cure u retard, nevertheless during 3 min 1 warrior cant cancel any single skill... Thats awesome thought.

1.Special 80 sec with VATAN videosundan dolayı yetkililer LostLegends'a TBL dedi hızlı heal atıyor dedi ve banladı 3 gün biz bu videoyu baya inceledik baktık ki Edrad'ın ccleri healleri hızlı düşüyor Alpha buna ne diyecek merak ediyorum

D.N : Bana TBL dediğiniz yetmemiş gibi birde warriorlarda range TBL olduğunu söylediniz , Magede Seri Gab Patlaması skillerinin seri dolması vs vs bunları söylüyorsunuz ama kanıt 0 ya bu oyunu bilmiyorsunuz ya da cidden zırvalıyorsunuz yalan söylerken bari az mantıklı söyleyin ki inanalım 

2.Bu video Edradın hile olduğunu göstermek için yüklenmiştir neden LostLegends'in oynayışı ile yorum yapılıp konu saptırılıyor merak ediyorum videoda incelenmesi gereken Edrad'ın skilleri atışı ve hızlı düşmesi normalden

3.Vsnin sonucu umrumda değil çünkü ben vsnin başında dedim warriora döndürmek yok diye çünkü 1 kere döndürdüğümde arkadaş CS takıyordu nasıl öldürcez ki Cs takan bir warrioru ? Ayrıca video editlenmiş bir şekilde ben aslında ilk başta dedim Warriora döndürmek yok diye ama editte o sahne en sona denk gelmiş o yüzden pekte umrumda değil warrioruna bir kere döndürdüm direk cs taktı sonra warriora döndürmek yok dedim çünkü CS takıyordu arkadaş.

P.S : Edrad kendine çok güveniyorsan gel atalım vsyi herkesin önünde istediğin bahside koyarım seni kesmek emin ol çok kolay benim için 

4.Kendinize çok güveniyorsanız LaTroupe  bu zamana kadar size en az 1585281 kere VS teklifi vermişizidr neden hiç birini kabul etmediniz hep kaçtınız vslerden hep bir bahane buldunuz bizi kestiğinize dair bir tane başarınız bile yok (DrManhattan video çekebiliyor neden bir tane bize karşı videosu yok ?) Onu geçtim SSleriniz bile yok ne zaman ki bütün humanlar üstümüzde geliyor sizde geliyorsunuz yandan sağdan soldan ve birimizi kurianininz çekiyor ve kesiyor bunada flood geçiyorsunuz bu açıkcası umrumuzda değil

5.Size her türlü vs teklifini yaptım akla gelebilcek her türlüsünü 'cc yok dediniz' tamam 3v3 atalım dedim 'kurian yok dediniz' tamam kuriansız atalım dedim 5v5  3v3 hepsini sunmuşumdur size ama o kadar acizsiniz ki bu oyunu oynayamacak kadar bir tanesine bile evet diyip gelemediniz.

6.Bana 1 2 hafta önce herkes TBL dedi ve ben hiç bir zaman ban yemedim bu server hileden dolayı ayrıca TBL fixlendiğini söylediniz ben yine serverin hepsine kafa tutuyorum yani herkese gider anlayacağınız TBL kalktı ben hala czde clanımla gayet iyi oynuyorum etmeye devam ediyorum hangi clan 20k + rank görmüş  ki biz 30k rank bile yaptık melee clanla anlamıyorum serverda bir sik olduğunu sanan kişiler ancak forumda konuşmayı biliyor neden czde bir varlığını göremiyoruz o kişilerin merak ediyorum.

7.HandsOnBoobs clanı ve BroOk bu arkadaşı bilmiyorum daha kaç kere kesmemiz lazım yani her türlü kesmişizdir 7 kişiyken bile NPT ettik VVVV magesi oyundan nefret etti yani 8v8 anlaşmalı attık kill vermeden kestik (bergundy çok iyi bilir) anlamıyorum bir kerede gelip tebrik edin elinize sağlık diyin ne kadar boş kişilersiniz eğer kestiğimiz vslerde TBL vardı diyorsanız biz GM'in önündede atmayı kabul ettik ama hiç birini kabul etmediniz o yüzden benim hakkımda iddia ettinğiniz TBL,CHeat,Program umrumda değil eğer kullansaydım banlardım.

Bergundy,Brook başkalarının oynayışına güzel falan diyorsunuz Edrad'ın benden iyi olduğunu konuşuyorsunuz ama siz kendinizde bu oyunu oynuyorsunuz neden bir varlık gösteremiyorsunuz ?  

8.Latroupe clanında Asuna arkadaş beni Diezden tanıdığını iddia ediyormuş ve Diezde 5 kere banladığımı söylüyor ( Diezde 1 kere bile banlanmadım ResurrectionOfTheKB clanında oynadım) arkadaş nickimi bile bilmiyor USKO'da ama banlandığımı söylüyor o arkadaşda ayrı bir gerizekalı bunu belirtmek istedim
https://gyazo.com/30c6b7bdc446e72835e53c81a08f1ce3
https://gyazo.com/6c9cdfe38e612fe8bb6807cc4ab45f3f
https://gyazo.com/566a5bc4fc0d600c5eab5304d7423ef3
9.Her türlü VS'ye açığız biz VS atmak istiyoruz kesilebilirizde ama VS teklifini kabul etmemek ne demek bunu anlamıyorum LaTroupe clanıyla anlaşmalı hiç vsmiz olmadı ama PK'da server başından beri kesememişlerdir bizi hakkıyla buna eminim ve her zaman linkteki gibi bahaneler gerçekten kendinizi bir şey sanmayın yani madem eksiksin PK'ya çıkma çıkıyorsan bir şeyler yapacağına inaniyorsun bence ölünce bahane bulmaya gerek yok 1 olur 2 olur her zaman bahane siz sıkılmadınız sanırım bunları söylemekten
https://gyazo.com/a4122aa22278c8ae1ac98aaa09672716 bunun gibi bir çok var bende LaTroupe'ye ait 

Dogaman will translate wait 

1) Lets go back to special 90 seconds with VATAN video. Game masters after watching the video decided that lostlegends was curing/healing faster than usual hence tbl and got banned for 3 days. Watching this video Edrad heals and cures as fast as that video i am curious what will Alpha say about this.

P.S: You called me tbl and claim my warrior has range tbl. Fast gab curse. less cool downs on skills yet you show no proof. I think either you dont know this game or you are not very good at lying. 

2) This video was uploaded to debate whether Edrad cheats or not yet you only talk about lostlegends playing. Its not about lostlegends playing warrior its all about edrad healing faster and curing faster than usual.

3)To be honest i dont care about the result of this video because i have said in the begining of the vs that '' you cannot turn on to the warrior, only priest'' but because of the edit it seems like i have said it after they killed him. It doesnt matter. Why did i say only priest? Well its easy when ever i made my warrior turn on his he was equipping chitin shield.. How do you expect him to drop under this circumstances. To clear it the warrior is the one who was equipping the cs not Edrad. Now that i cleared this matter we move on from here. 

P.S: Edrad if you are really confident in yourself lets make another vs infront of everybody. Whatever vs you choose. 

4) We probably did offer you 1234355 vs's and you turned every single one down. Why didnt you turn every one of them down if you were really confident with yourselves. I havent seen any video of you killing us. (DrManhattan can shoot movies with his computer so..) When ever the whole nation runs at us you run with them to us as well. In that chaos your kurian pulls someone you kill one of us and you flood thats all.  Dont get me wrong i dont really care about it.

5) I probably offered you all kinds of vs's. You said ''we dont have the cc priest'' i said okey lets do a 3v3 then you said '' but we dont have a kurian'' i said sure its no problem than lets vs without a kurian yet again you did not come. I probably offered you 3v3, 5v5 so many times i cant even remember the count you pathetic people coudnt even show up to one of these challanges that i presented infront of you..

6) Dont know how many times we have to slaughter Handsonboobs and brook for him to shut up and move along. I think slaughtered you guys in all kinds of ways. 7v7 your mage VVVV started hating the game, we did a 8v8 which was agreed by both parties before hand and you got killed without scoring a single kill. Bergundy i guess you remember it. For once i wish you would have said good game guys. You only said oh mah god they tbl we did even offer to vs infront of a gm but you didnt accept that offer as well. If i did use tbl and all kinds of cheats i used i should have been banned which i am not. Its so funny that cheerleaders like brook and bergundy cheer for other people where as they cannot show a single drop of talent.

7) Asuna claims he knew me from Diez and says that i have been banned there 5 times. I call idiot. I've never got banned on Diez server. ( I was playing on ResurrectionOfTheKB clan). You dont even know my nick you fool.

8)Some people claimed that i was tbling 1-2 weeks ago. Nothings proven i am still playing, i was not banned. I am still on cz pking with my clan and you are all still dropping to our feet like flies.

9)We are open to all kinds of vs offers and we want to have vs's. We might die we might lose but i dont really understand why refuse an offer. We did not have any vs with latroupe clan which has been agreed by both parties before hand. But i can say this with all honesty that latroupe never did kill us on cz. You only make excuses link the one shown on the link. https://gyazo.com/a4...ac98aaa09672716 . There is no need to come up with excuses when you die guys.

Ye, sure, especially at 2:18, he was standing there w/o moving, with low hp and guess what, his heal was cancelled.  You can go on all day, but he didn't use any shit as you do / did.

Oh and

Stop talking about shit. My macro is not 2222 its r2r2r2r2r2r2r2r2. Playing warrior is not using keyboad as master, playing warrior is picking the best enemy, best timing, and being the best place to do right move. 

LOL...

Ye sure, playing warrior is moving your char with mouse and not having to do anything beside targetting, such skillz, so gg, teach me pls.  (Despite being hella fucking pathetic to use macro on a warrior, and you had only 1 job to do in that vs ---> take care of your battle cry, you couldn't even do that and didn't attack for 10 seconds straight....)  So ye, with this video, you made yourself look so fucking bad it's hard to describe.

ban edrad few days cant cancel his heals on genie and he is taking my bus spots.ty with all due respect to Lost clan(tuke joined also there asdasda) i never saw edrad tanking 10 or more ppl,rezz ppl without cancel and other sh1t. 

who is retard talking like who playing first KO every1 knows if he want cancel he can do it when priest duffing any1 if he use R duff  will cancel or click anywhere duff will cast idiot .wtf u talking about 

we claiming why Edrad still playing like legal ? beucase i watched LostLegends was on priest and watched this Edrad Tactics same heal same cc fastly wtf? 

Ye, sure, especially at 2:18, he was standing there w/o moving, with low hp and guess what, his heal was cancelled.  You can go on all day, but he didn't use any shit as you do / did.

Oh and

LOL...

Ye sure, playing warrior is moving your char with mouse and not having to do anything beside targetting, such skillz, so gg, teach me pls.  (Despite being hella fucking pathetic to use macro on a warrior, and you had only 1 job to do in that vs ---> take care of your battle cry, you couldn't even do that and didn't attack for 10 seconds straight....)  So ye, with this video, you made yourself look so fucking bad it's hard to describe.

really are u idiot ? and why you care LostLegends how playing maybe he is bad or good why you care? even noone cares you are better than him or not 

talk about CC,HEAL fastly ? because of Lostlegends banned reason fastly CC,Heal not cancels ,casts wtf ? 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...