Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×

Serveri geliştirmek adınaki düşünceleriniz

Athena
 Share

Recommended Posts

Herkeze merhabalar,

Lütfen yorum atmadan önce tüm postu okuyunuz.

Hepinizinde bildiği gibi şuan sunucumuz, sizleri oyuna bağlayan ve oyundan zevk almanıza yarayan açıdan biraz kritik durumda.

Bu durum hakkında biz, yöneticilerin birkaç düşüncesi;

Gerçekçi olucak olursak, yeni gelenlere yüksek Exp Rateleri, Kiralik itemlar, başlangıç hediyeleri gibi imkanlar sunsakta, yeni gelen oyuncuların çok geride kaldığı gerçeği, yeni oyuncu edinme olasılığımızı zorlaştırıyor. Buna dahil olarak yeni açılan sunucular, oyuncu sayımızı düşürmüş bulunmakta. (Şuanki oyuncularımız bile yeni serverlara geçmeyi daha çekici buluyor, ki buda bizi parçalanmanın eşiğine getiriyor.)

Fakat biz bunun olmasını istemiyoruz, ve bu durumu önleyeceğini düşündüğümüz herşeyi uygulamayı düşünüyoruz, tabiki sizlerde kabul ederseniz.

Şuan aklımızdaki düşüncelere gelecek olursak;

Yapmayı düşündüğümüz genel fikir; yeni gelen oyuncuların direkt olarak yarışa dahil olmaması, ondan önce kendini biraz toplaması gerektiğine kanaat getirdik.

Bu demek oluyorki, yeni oyuncular daha değişik başlangıç eşyaları, daha yüksek bir level ve clanlara katılmak için biraz tarafımızca teşvik elde edecektir. Yapmaya çalıştığımız şey, eski oyuncuların bu zamana kadar uğraşıp yaptığı eşyaların değerini düşürmek değil tabikide, daha ziyade eşyalarınızın değerini daha uzun süre boyunca korumasını sağlamaktır.

Işte yapmayı düşündüğümüz birkaç değişiklik, ve aklınızda bulunsun, sizden gelecek tüm önerilere her zaman açığız.

Ilk olarak yapacağımız şey, yeni gelen oyuncuları şuankinden daha yüksek bir level'da başlatmak, yani 80-83 level arası. (Muhtemelen kararımızı 83 yönünde vereceğiz.), Yeni gelen oyuncular için ne zaman EXP ve EXP gibi sıkıcı şeyler bir problem haline gelse, onları kalıcı bir oyuncu haline getirmek o kadar zorlaşır. Ayrıca belirtmek isterizki, Karakterinize Rebirth basmak karakterinizi kalıcı olarak güçlendirir, yani exp tamamen kalkmadı, herkez rebirth yapabilir. Bu duruma bağlı olarak, eğer yoğun istek gelirse Rebirth Level sistemini biraz daha arttırabiliriz.

Ikinci olarak, Teçhizatlar. Şuan, ne kadar yeni oyuncularımıza hatrı sayılır eşyalar versekte, hala kolay bir hedef halindeler.

Bunu demişken, yeni oyuncularımız için şu şekilde bir başlangıç paketi tasarlıyoruz;

(TRADE EDILEMEZ, SATILAMAZ) Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial zırhları (+8/15)

(TRADE EDILEMEZ, SATILAMAZ) Exceptional silahlar (+8/80)

(TRADE EDILEMEZ, SATILAMAZ) Ring of Courage / Ring of Life / Shio Tears / Flame Ring / Imir Ring (+0)

(TRADE EDILEMEZ, SATILAMAZ) Rogue Earring, Warrior Earring, Cleric Earring, Mage Earring (+0)

(TRADE EDILEMEZ, SATILAMAZ) Starter Belt (Iron Belt'in %70 kadarı bir defans'a sahip olucak ve AC bonusu olmayacak.

(TRADE EDILEMEZ, SATILAMAZ) Starter Necklace (Iron Necklace'in %70 kadarı defans'a sahip olacak fakat STR ve HP bonusları olmayacak.)

Ayrıca, clanlara katılmanız için clanlara biraz bonuslar eklemeyi düşünüyoruz. Clanınızda o andaki açık olan üye sayısına göre değişen EXP / NP ve Drop Rate Artışı kazanacaksınız.

MMO oyunlarını oynamanın büyük bir parçası arkadaşlıktır, genellikle sizi oyuna bağlayan ve eğlenmenizi sağlayan odak noktası budur. (Herkez için olmayabilir, fakat çoğunluk için bu böyledir) Buda demek oluyorki, topluluğumuzu geliştirmemiz durumunda, sunucumuz daha fazla yeni oyuncuya kucak açacaktır.

Ayrıca, Ronark Land'daki tekrarlanabilen görevler gibi daha fazla görev eklemeyi düşünüyoruz. Bu görevler yeni ve eski oyuncularımıza, eşyalarını daha kolay elde etmeleri konusunda yardım edecektir, fakat bunu sadece 1 kez, (2 kezde olabilir) tekrarlayabileceksiniz.

Sonuç olarak, farm yapmayı sevmeyen, yada farm yapmayı istemeyen oyuncularımız için, aynı orjinalinde olduğu gibi NP --> Madalya sistemi ekliyeceğiz. Fakat bunu aşırı abartmamak için, Madalyalarınızı alırken genel NP'nizden ziyade Aylık NP'nizi kullanarak alışveriş yapabileceksiniz. Yani ne kadar fazla aktif olursanız, o kadar ödül alacaksınız.

Maden ve Balıkçılığada bir el atmak istedik. Fazla zamanınız yokken, zamanınızı harcamaya değecek birşeyler yapmanızı istedik. Biliyoruz, belki bu yaptığımız sunucumuzdaki Multiclient ve hile'yi arttırabilir, Ancak çözüm olarak, yeni ekleyeceğimiz droplara erişebilmeniz için Aylık Np sınırlaması getirebiliriz, (Yada duruma göre eski gibi kalır, değiştirmeyiz) veyahut Maden yaparken Aylık Np'nizden düşmesini sağlıyacak bir sistem getirebiliriz, fakat bunun kararını sizler vereceksiniz.

Geçtiğimiz Ay içerisinde en az 20 saat oynanış süresi olan eski oyuncularımız içinde iyi bir haberimiz var, sizlerde 14 günlük Cospre eşyaları, Pathos Gloves, ve istediğiniz bir pet dönüştürme kağıdı'na ücretsiz olarak sahip olacaksınız. (Pet sisteminin yayınlanmasına çok az kaldı.)

Peki Athena, bunların hepsini yaptınız yapmasına da, ne işe yarıyacak?

Büyük miktarlarda dosya setlerimiz bulunmakta, hatta tartışmasız piyasanın en iyisi. Ve elimizde böyle birşey varken bu gücü tam kapasite kullanmamak büyük bir utanç olurdu. Bütün bu yaptıklarımızın sonucu, genelde farm serverlardan ziyade PK serverları daha çok seven toplulukları etkileyip sunucumuza çekeceğimize inanıyoruz, umutluyuz. Sizlerin, serverin başlangıcından beri bizlerle olmasına, ve bizi bırakmamasına rağmen, umuyoruzki PK aktivitesi için sizlere daha iyi şartlar sunacağız.

Eğer bu yapacağımız değişiklikler, işe yarayıp yeni oyuncuları sunucumuza çekmeye yararsa, eşya ve karakterleriniz değerlerini şuan olduğu gibi koruyacak, ve büyük ihtimal dahada arttıracaktır.

Topluluğumuzun, sizlerin, hepinizin katkılarıyla, umuyoruzki sizden olumlu geridönüşler alacağız.

Eğer bu yapacaklarımız bir işe yaramazsa, sizlerin keyfini elden düşürmemek ve dahada arttırmak için daha değişik yolları deneyeceğiz.

Lütfen, Tanıdığınız herkezin 5 dakkasını ayırmasını sağlayıp bu başlığı okumasını sağlayın (Serveri bırakmış olsalar bile!) ve ankete katılmalarını, ve olumlu olumsuz düşüncelerini yorum olarak bizlere iletmesini sağlayın.

Yaptığımız herşey sizler için, sizlerin oyununu daha keyifli hale getirmek için, bu yaptıklarımızın karşılığı sizden tek istediğimiz şey ise sizlerin geridönüşü. Lütfen olumlu olumsuz düşüncelerinizi bizlere bildirin

Zamanınızı ayırıp okuduğunuz için çok teşekkürler, iyi haftasonları dilerim :)

Saygılarımla

gelecek olanlara dragon 8/15 leri verecektinizde biz niye aylarca uğraşıp onlarca kc harcayıp  hala o seti dizememişken

sırf biri gelsin diye bunları vereceksiniz sen yeni gelsin diğerleri gitsin diyosun. madem öyle düşünüyon herkesi eşit yap

krowaz 8 set krowaz silahıda 8 ver bizim uğraşıp yapamadığımız ama yapanlar ne düşünecek bide buna bakalım 

madene koy gemleri, dropları yükselt, upgrade düşür dengele. millet uğraşır emin ol. iron neck mühabbeti saçma olmuş. bronze belt felan neyse verilebilir de, iron neck abartı.eski oyunla/ra saygısızlık olur. gerçi kaldıysa tabi. facebook ta reklam yapın, videolu felan. artık pvp server siteleri user çekmek için yeterli değil. ayrıca  gelecek olan oyunlara 8/15 dragonları iyi ver güzelde, eski oyunlarada atılmalı bence. o seti yapamayan çok kişi var. dediğim gibi dropları arttırın, dc pre var, flash basılı 2 saat ewil dönüyoruz düşen raptor sayısı 10 taneyi geçmiyor +7 ye basarken 7 si sanıyor banko. 8 e denemek akıl karı bile değil, gereğinden fazla uğraşıyoruz. insanlar şansını denemek ister her zman, defalarca. siz şans fırsatı tanımadığınız yada az tanıdığınız için sıkılıp kaçıyorlar. işin gerçeği bu. athena oyunla ve oyuncuyla olan ilgin harika. konuyu senin açman dikkatimi çekme o yüzden düşüncelerimi paylaşmak istedim. yoksa apex i bende bırakmıştım. dediğim gibi eski oyunlarda yeniler gibi itemlerden faydalansın, madenelere gem drobu konulsun, droplar yükselsin, upgrade düşsün. boss event saçmalığı ile de server ı iteme boğmaktan vazgeçin. itemlerin bir değeri olsun, herkes onlara ulaşmak için çabalasın. kolay gelsin 

yeni gelenlere +8 exc silah verilmesi mantıklı olabilir ancak +8 dragon set, sunucu için çok büyük hayal kırıklığı olur. sonuçta burası farm serverı, pvp server değilki? 

ancak bu vesileyle ben de bir sesimi duyurayım dedim, asasinlere true silver geldiği gibi, biz warriorlarada buju gelsin lütfen :) 

158 atak olaran buju polearm değil, 146 atak olan normal bujudan bahsediyorum.

herkese iyi oyunlar

Merhabalar bence +8 myril set olayi mantıksız yada söle olabilr 3 günlük bu eşyalar adam sınırsız onu alırsa zaten bizim kastıgımız olay baştan başa bi sacmalık. inş. yeni gelen pacht ile yeni userler gelir. 

maden ve balık ise biraz daha arttılabilr en azından kırmızı frag ve kırmızı kutu daha cok cıkabilr yada degişik gemlerden atılması lazım 

Selamlar ,

Ben yeni gelen en o sorunu değil sunucu nüfus olacaktır olacaktır öğlelerin onun çok sanmıyorum. Biz en uygunudur yeni gelenler için bu tür zırh ve silah sağlayarak , verilen şartlar altında bu sunucu ve böylece oyuncuların sayısını artırmak gerekir. Bu PK sunucusu olma ve cz veya ronak topraklarda oyun artırılması yönünde yönde bir adım sağlayacaktır.

gelecek olanlara dragon 8/15 leri verecektinizde biz niye aylarca uğraşıp onlarca kc harcayıp  hala o seti dizememişken

sırf biri gelsin diye bunları vereceksiniz sen yeni gelsin diğerleri gitsin diyosun. madem öyle düşünüyon herkesi eşit yap

krowaz 8 set krowaz silahıda 8 ver bizim uğraşıp yapamadığımız ama yapanlar ne düşünecek bide buna bakalım 

Öncelikle bu verilen kararlar henüz kesin değil ve Live sunucuya henüz aktarılmadı, bu konuları açmamızın sebebide budur. Sizlerin tepklilerini ve geri dönüşlerinizi öğrenmek. Bize yöneltilen her geridönüş ve yorumu ciddiye alıyoruz.

madene koy gemleri, dropları yükselt, upgrade düşür dengele. millet uğraşır emin ol. iron neck mühabbeti saçma olmuş. bronze belt felan neyse verilebilir de, iron neck abartı.eski oyunla/ra saygısızlık olur. gerçi kaldıysa tabi. facebook ta reklam yapın, videolu felan. artık pvp server siteleri user çekmek için yeterli değil. ayrıca  gelecek olan oyunlara 8/15 dragonları iyi ver güzelde, eski oyunlarada atılmalı bence. o seti yapamayan çok kişi var. dediğim gibi dropları arttırın, dc pre var, flash basılı 2 saat ewil dönüyoruz düşen raptor sayısı 10 taneyi geçmiyor +7 ye basarken 7 si sanıyor banko. 8 e denemek akıl karı bile değil, gereğinden fazla uğraşıyoruz. insanlar şansını denemek ister her zman, defalarca. siz şans fırsatı tanımadığınız yada az tanıdığınız için sıkılıp kaçıyorlar. işin gerçeği bu. athena oyunla ve oyuncuyla olan ilgin harika. konuyu senin açman dikkatimi çekme o yüzden düşüncelerimi paylaşmak istedim. yoksa apex i bende bırakmıştım. dediğim gibi eski oyunlarda yeniler gibi itemlerden faydalansın, madenelere gem drobu konulsun, droplar yükselsin, upgrade düşsün. boss event saçmalığı ile de server ı iteme boğmaktan vazgeçin. itemlerin bir değeri olsun, herkes onlara ulaşmak için çabalasın. kolay gelsin 

Boss eventlerin yapılma amacı, insanları PK'ya teşvik etmek. Ayriyetten serverdaki çoğu oyuncu serverdaki takı fiyatlarını pahalı buluyor ve takılar pazarda yok gibi şeyler söyleniyordu, bunun önüne geçmek amacıyla yapılan etkinlikler. Ayriyetten bu verilen kararlar son kararlar değil, bunları paylaşma nedenimiz sizlerin geri dönüşlerini almak ve eğer beğenmediyseniz değiştirmektir.

yeni gelenlere +8 exc silah verilmesi mantıklı olabilir ancak +8 dragon set, sunucu için çok büyük hayal kırıklığı olur. sonuçta burası farm serverı, pvp server değilki? 

ancak bu vesileyle ben de bir sesimi duyurayım dedim, asasinlere true silver geldiği gibi, biz warriorlarada buju gelsin lütfen :)

158 atak olaran buju polearm değil, 146 atak olan normal bujudan bahsediyorum.

herkese iyi oyunlar

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler, üsttede belirttiğim gibi bunlar kesinleşmiş kararlar değil. Değiştirilebilir, sizlerin isteklerine göre tabiki.Yorumunuzu not ettim teşekkürler. Son sorunuz için, Buju bir UTC itemi. fakat True Silver ve Blood finger itemleri UTC itemleri değil. Yani warriorlara bujuyu getirmemiz demek diğer jobların UTC itemlerinide getirmemiz demek. Buda şuan yapmayı planladıgımız birşey değil ne yazıkkı.

Merhabalar bence +8 myril set olayi mantıksız yada söle olabilr 3 günlük bu eşyalar adam sınırsız onu alırsa zaten bizim kastıgımız olay baştan başa bi sacmalık. inş. yeni gelen pacht ile yeni userler gelir. 

maden ve balık ise biraz daha arttılabilr en azından kırmızı frag ve kırmızı kutu daha cok cıkabilr yada degişik gemlerden atılması lazım 

Yorumunuz için teşekkürler, not ettim. :)

Selamlar ,

Ben yeni gelen en o sorunu değil sunucu nüfus olacaktır olacaktır öğlelerin onun çok sanmıyorum. Biz en uygunudur yeni gelenler için bu tür zırh ve silah sağlayarak , verilen şartlar altında bu sunucu ve böylece oyuncuların sayısını artırmak gerekir. Bu PK sunucusu olma ve cz veya ronak topraklarda oyun artırılması yönünde yönde bir adım sağlayacaktır.

I think you are not a Turkish guy, anyway thank you for your comment, I'm very appreciated of your feedback :)

Athena merhaba,

Ben bu servera arkadaşlarım sayesinde başladım fakat şuan o arkadaşlarım bile oynamıyor. Bir dünya kc yatırdım bende ve bir çok kişide. Serverın ayakta tutulabilmesi için biraz daha cezbedici item upgrade farm exp eventler düzenlenmeli. Dikkat ettiyseniz cz de kimse yok iken bir boss event yada isi cıkacak dediğinizde cz doluyor. Ama sadece 1 saatlik. Reklam konusunda ciddi bir çalışma yapmak gerekli olsa gerek. Ve çok ilginctirki sizin altyapınız coğu serverda yok. Ve herkes diğer serverlara geciyor suan. Biz clanca burada kalmak istiyoruz fakat . JR lere bile 15 human 15 karus anca sayı yakalanıyor. 

Yeni başlayanlara mytril set vs verilmesi gayet mantıklı fakat uzun zamandır oyunda olanları düsünmeniz gerekiyor. Esitlik ve yenilik var ise herkese olmalı. Bu serverı ayakta tutamazsak bir daha girmeyi düşünmüyorum.

Sizin ilgilendiğiniz ve destek verdiğiniz için teşekkür ederim. İnsallah toparlayabiliriz.

Athena merhaba,

Ben bu servera arkadaşlarım sayesinde başladım fakat şuan o arkadaşlarım bile oynamıyor. Bir dünya kc yatırdım bende ve bir çok kişide. Serverın ayakta tutulabilmesi için biraz daha cezbedici item upgrade farm exp eventler düzenlenmeli. Dikkat ettiyseniz cz de kimse yok iken bir boss event yada isi cıkacak dediğinizde cz doluyor. Ama sadece 1 saatlik. Reklam konusunda ciddi bir çalışma yapmak gerekli olsa gerek. Ve çok ilginctirki sizin altyapınız coğu serverda yok. Ve herkes diğer serverlara geciyor suan. Biz clanca burada kalmak istiyoruz fakat . JR lere bile 15 human 15 karus anca sayı yakalanıyor. 

Yeni başlayanlara mytril set vs verilmesi gayet mantıklı fakat uzun zamandır oyunda olanları düsünmeniz gerekiyor. Esitlik ve yenilik var ise herkese olmalı. Bu serverı ayakta tutamazsak bir daha girmeyi düşünmüyorum.

Sizin ilgilendiğiniz ve destek verdiğiniz için teşekkür ederim. İnsallah toparlayabiliriz.

Athena merhaba,

Konudada belirttiğimiz gibi, bu yaptıklarımızla, yapmaya çalıştığımız şey eski oyuncularımızın eşya ve karakterlerinin fiyatını değerini düşürmek değil, belirttiğim gibi eşit sayıda tuıtmak ve gerekiyorsa dahada değerlendirmektir. Dediğiniz gibi eventler düzenlenmeli fakat bizlerinde okulu ve işleri oldugu için 24/7 online olamıyoruz malesef. Ben şahsımca okulum olmasına ragmen günümün muhtemelen %70 i serverda online oluyorum, fakat iş orda bitmiyor malesef. Tekrarlıyorum, oyuncu kaybetmemiz diğer sunucular gibi kapanmamıza sebebiyet vermez. 1 Oyuncu dahi kalsa ApexKO açık kalacaktır.

satın bana serverı görün bakın user sayısına hahah :ÇD lol  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

İşler o kadar kolay olmuyor malesef, şöyle bir olay var ki açıklayayım; diyelim ki servera bir yenilik getirdiniz, 50 kişi beğendiyse 80 kişi beğenmiyor, 80 kişi serveri bırakıyor fakat etkinliğin getirdiği yeniliklerle birlikte yeni başlayan oyuncular oluyor, buda o farkı dengeliyor. Yani bizim yapmaya çalıştığımız şey ise 10 kişinin beğenip 10 kişinin beğenmemesini sağlamak değil, 20 kişinin 20 sininde beğenmesini sağlayıp üstüne yeni oyuncularıda etkileyip servera çekmek.

Geç de olsa Aesteris  Türk oyuncu profilini anlamayı ve yorumlamayı öğreniyor.Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial zırhlarının +8 olması iyi düşünülmüş.Çünkü server'daki çoğu kullanıcı 1500 buff scroll kullanıyor.Hp bonus,defans ve resisleri dengelemek için iyi bir tercih olmuş.Eğer Npc'de 2k Buff scroll olsa idi +7 olması gerekirdi.Diğer fikirler ise serverin gelişimini olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum.Ek olarak bir tavsiyem olucak p.u.s. itemleri'nin süresi 45 güne çıkartılırsa oyuncuların oyuna olan sempatisi artıcaktır.Ayrıca server'in bu şekilde güncellenmesi birçok türk oyuncuyu server'a çekicektir.Oyuncuların serveri daha iyi analiz etmesi ve anlaması için iyi bir rehbere ihtiyaç var.

güzel sv di . kapanmaz demeni sonuna gelmiş bi sv suda batarken gemimi terk etmem demek gibi anladım yoksa kc satmadan nekadar daha sabredecek orası mechul

yetkili birine mesaj atmamızla ilgilenmesi harika buna denecek laf yok. bu sv deki tek hata 1 klanın oyunu tekeline alması bunada karışılmaması  oldu

wrecket kimseye bişe kastırmadı isi vermediler. krowazda kimseye kastırmadılar savaşlarda oyunu boşaltılar  aldıklarını parayla sattılar.

eğer yeniden açılacak olursa db sıfırlama falan öncelik bu olmalı. yoksa bende dahil bi çok kişi sitelerde satılık ilanı çoktan koydu zati gidende gitti.

Türk oyuncu gelirmi gelir czde pk olursa gelir. sadece pazar günleri boss eventler dışında akşamları çeşitli ama sürekli eventler yapılırsa gelir. farmdan 

daha çok cz ye ve actiona öncelik verilirse gelir

apexko şu an için açık ara en iyi sunucu, daha fazla reklama ihtiyacı olduğunu düşünüyorum sadece. açıkçası ben uskoda bulamadığım rahatlığı ve kaliteyi burda buldum, o yüzden devam edeceğim. sunucuyu desteklemek için kc alıyorum aralıklarla, arkadaşlarımı davet ediyorum, reklamını yapabileceğim yerlerde reklamını yapıyorum. sunucuyu yönetenlerin de reklam işine ağırlık vermesi gerektiği kanaatindeyim.

yeni gelenlere +8 değilde +7 df set yeterlidir diye düşünüyorum. sonuçta zirveye oynamak isteyen insan bir şekilde setini tamamlamış olarak oyuna başlayıp farm işine girer ve olayın keyfine varır. 

diğer bir seçenekte komple pvp server statüsüne geçmek. herkese verin +8 krowaz set, +9 krowaz silah, millet girsin sunucuya, keyfini alan çıksın sunucuda devamlılık kalmasın. 

ben ortalama 3 aydır bu sunucuda oynamaktayım, avrupa ve amerikadan bir sürü arkadaşım oldu oyunda, şöyle söyliyim, kimsenin gözü çılgın ve yeni itemlerde değil. herkes eğlencenin peşinde. 

amacı yeni karakter açıp statları skilleri verip pkya çıkmak olan adamlardan servera hayır gelmez. bu tipler zaten sürekli server server gezer. bu hafta apexkoda csw var oraya gidelim, yarın bilmemneko da csw var oraya geçelim, öbür gün başka bi sunucuda csw + lunar var oraya devam edelim kafasında olan adamlar geçici olarak servera gelir ve gider. ben mevcut oyuncu kitlesinin korunması gerektiği fikrindeyim, yeni gelenlere adaletli olacak şekilde başlangıç paketleri verilmesi uygun olacaktır. ama yani yeni oyuncular sunucuda kalsın diye sunucuyu pvp servera dönüştürmek, belki ilk başlarda kullanıcı sayısını arttıracaktır fakat, hem geliri azaltacaktır, hem de kalıcı bir kitle oluşmasını önleyecektir. 

benim net önerim şu: yeni oyunculardan önce, mevcut oyuncuları tatmin edecek bir takım kalıcı aktiviteler yapılması gerekiyor, yeni oyuncularda çok gerilerde kalmasın diye adaletli bir başlangıç paketi uygun olacaktır.

son ekleme: buju gelsin lütfen, gerekirse atağını azaltın, exc raptorla eşit olsun ama gelsin :)

güzel sv di . kapanmaz demeni sonuna gelmiş bi sv suda batarken gemimi terk etmem demek gibi anladım yoksa kc satmadan nekadar daha sabredecek orası mechul

yetkili birine mesaj atmamızla ilgilenmesi harika buna denecek laf yok. bu sv deki tek hata 1 klanın oyunu tekeline alması bunada karışılmaması  oldu

wrecket kimseye bişe kastırmadı isi vermediler. krowazda kimseye kastırmadılar savaşlarda oyunu boşaltılar  aldıklarını parayla sattılar.

eğer yeniden açılacak olursa db sıfırlama falan öncelik bu olmalı. yoksa bende dahil bi çok kişi sitelerde satılık ilanı çoktan koydu zati gidende gitti.

Türk oyuncu gelirmi gelir czde pk olursa gelir. sadece pazar günleri boss eventler dışında akşamları çeşitli ama sürekli eventler yapılırsa gelir. farmdan 

daha çok cz ye ve actiona öncelik verilirse gelir

apexko şu an için açık ara en iyi sunucu, daha fazla reklama ihtiyacı olduğunu düşünüyorum sadece. açıkçası ben uskoda bulamadığım rahatlığı ve kaliteyi burda buldum, o yüzden devam edeceğim. sunucuyu desteklemek için kc alıyorum aralıklarla, arkadaşlarımı davet ediyorum, reklamını yapabileceğim yerlerde reklamını yapıyorum. sunucuyu yönetenlerin de reklam işine ağırlık vermesi gerektiği kanaatindeyim.

yeni gelenlere +8 değilde +7 df set yeterlidir diye düşünüyorum. sonuçta zirveye oynamak isteyen insan bir şekilde setini tamamlamış olarak oyuna başlayıp farm işine girer ve olayın keyfine varır. 

diğer bir seçenekte komple pvp server statüsüne geçmek. herkese verin +8 krowaz set, +9 krowaz silah, millet girsin sunucuya, keyfini alan çıksın sunucuda devamlılık kalmasın. 

ben ortalama 3 aydır bu sunucuda oynamaktayım, avrupa ve amerikadan bir sürü arkadaşım oldu oyunda, şöyle söyliyim, kimsenin gözü çılgın ve yeni itemlerde değil. herkes eğlencenin peşinde. 

amacı yeni karakter açıp statları skilleri verip pkya çıkmak olan adamlardan servera hayır gelmez. bu tipler zaten sürekli server server gezer. bu hafta apexkoda csw var oraya gidelim, yarın bilmemneko da csw var oraya geçelim, öbür gün başka bi sunucuda csw + lunar var oraya devam edelim kafasında olan adamlar geçici olarak servera gelir ve gider. ben mevcut oyuncu kitlesinin korunması gerektiği fikrindeyim, yeni gelenlere adaletli olacak şekilde başlangıç paketleri verilmesi uygun olacaktır. ama yani yeni oyuncular sunucuda kalsın diye sunucuyu pvp servera dönüştürmek, belki ilk başlarda kullanıcı sayısını arttıracaktır fakat, hem geliri azaltacaktır, hem de kalıcı bir kitle oluşmasını önleyecektir. 

benim net önerim şu: yeni oyunculardan önce, mevcut oyuncuları tatmin edecek bir takım kalıcı aktiviteler yapılması gerekiyor, yeni oyuncularda çok gerilerde kalmasın diye adaletli bir başlangıç paketi uygun olacaktır.

son ekleme: buju gelsin lütfen, gerekirse atağını azaltın, exc raptorla eşit olsun ama gelsin :)

Öncelikle zaten kendinizde belirtmişsiniz, dediğiniz gibi krowaz set tarzı itemleri verip milleti direk pk'ya itersek server o zaman dahada kötü olur gibi bir düşünce içerisindeyim. Çünkü diyelimki stabil bir user sayısı var ve herkez pk atıyor, bu sayının %5'i serveri bıraktığında diğer adamlar diyecekki, aa serverı bıraktılar bizde bırakalım. Onu gören bunu diyecek ve böyle devam edicek. Son olarakda düşünceleriniz bizim için önemli, yapılan değişiklikler henüz kesin değil sizin istekleriniz doğrultusunda Live sunucuya gelecektir.

Aesteris'ın yeni yazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Rosetta 8 kiralama için belki de çok fazla olduğunudüşünmüyor musun?

Her yorumdada belirttiğim gibi onlar daha kesin değişiklikler değil, sizlerden gelen bu tarz yorumlar sonucu kesin olup olmayacağı belirtilecek.

Aesteris'ın yeni yazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Rosetta 8 kiralama için belki de çok fazla olduğunudüşünmüyor musun?

Evet çok fazla,+5 reverse Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial armors yeterli bir başlangıç,ama takıların +1 olması yanlılş olur,çünkü oyunun farm tadı kalmaz.Rekabet için +1 ve +2 takı yapmamız gerekir.Bir mage düşünsene başlagıç Ron's set +8 / Flame Ring +1 / geriye bir staff kaldı onuda aldıktan sonra farm yapma gereği duymaz.Başlangıç +5 reverse Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial / +0 takı ve 2000 hp scroll,350 def  yeterli olacaktır.Türk oyucusu kolay farm ve sonunda eşit itemlerde atılan PK'yı ister.Eğer ki düzen oturursa uzun soluk bir pk server olur.Çok uzağa değil birkaç yıl öncesinde euro pvp'de bunu yaşadık  aynı tecrübeyi başka pvp serverlarında'da elde ettik.Umarım iyi bir pk server olur.

• 1 month later...

Merhabalar. 

Öncelikle sunucunun başından beri takip etme ayriyetten oynama imkanım oldu şu son haliyle yaklaşık 1-2 haftadır oynuyorum. Fakat şöyle bir baktığımızda karakterlerin attığı damage ler çok fazla gözüküyor.

Bunun önüne şöyle geçilebilir belki takıların + sınırı düşürülebilir yeni gelenlere dediğiniz gibi daha farklı itemler kiralanabilir.

Fakat bu damage konusu biraz sıkıntı bu durum hakkında da biraz iyileştirmeler yapılabilir. 

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Okçuların el kesmesini kaldırabilirsiniz bir çok mage priest arkadaşımız rahatsız olduğunu düşünüyorum.

:D 

..............

FT  de afk olanlar fazla bunların önüne geçmek için  Droplara gem eklense olur