Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×

Server'daki geliştirilmesini istediğiniz şeyler neler?


Athena
 Share

Recommended Posts

Herkeze Merhaba,


 


Şuana kadar yaptığımız, ve yapacağımız şeyler için sizin geridönüşleriniz çok önemli. Servera eklenmesini, değiştirilmesini istediğiniz şeyleri bize bu konuya yorum atarak iletebilirsiniz!!


 


Herşey serbesttir, eklenmesini istediğiniz şeylerin, veya değiştirilmesini istediğiniz şeylerin neden bir değişikliğe uğraşaması yada eklenmesi konusundaki sebeplerinide yazmanızı rica ediyoruz, yazılan herşeyi gözden geçireceğiz.


 


Başka kişilerin önerilerine destek olabilir, veya onun gereksiz olduğunuda söyleyen bir post atabilirsiniz. Fakat herhangi küfür - troll - dalga geçmek amaçlı yazılan yorum kaldırılacaktır.


 


Düşüncelerinizi paylaşın! :)


Link to comment
Share on other sites

Oyunu geliştimek için atılan ve umut vaat eden güzel bir yaklaşım,Düşüncelerimi ApexKo'nun betasın'da ve offical sürümünde oynamış biri olarak yazıyorum.ApexKo oynadığım ve oynamak istediğim iyi bir pvp server.Ama yönetimin değerlendirmesi gereken önemli ve ufak detaylar var.İlk olarak hitap ettiği kitleyi anlaması gerekir. Hitap ettiği kitle 19~27 yaş aralığında ve büyük bir bölümü tecrübeli türk oyuncu bu yüzden bu kitlenin geçmişten günümüze en çok  rağbet ettiğin pvp serverları incelemenizi öneririm.Tabi bunların başında Sexy-ko daha sonra Euro PVP,Knight Kingdom,X-Game gibi pvp serverlar gelmekte eminim bir çok pvp server daha vardır.Ama gözlemlediğim ve uzun soluklu gördüğüm pvp serverları yazdım.Bu serverlar daki ortak nokta nedir,Oyuncular neden bu serverları sevdiler ve bıraktılar.

 

Fazla uzun yazmak istemiyorum.Ama genel olarak değenicek olursam.Oyuncuların bir server da aradıkları temek konular ele alalım.

 

1.Exp

2.Pus'da satılan eşyalar ve ücretleri

3.Oyun içi itemler için gereken farm süresi

4.Oyun içi etkinlikler

5.Oyunculara verilen destek ve illegal oyuncuları tespit etmek

 

Yukarıda yazdığım temek başlıkları baz alarak Apexko yu değerlendiricem ve önerilerimden bahsedicem.

.

 1.Exp

 

Bu konu iyi düşünülmüş exp kasmak kolay ve eğlenceli

 

 2.Pus'da satılan eşyalar ve ücretleri

 

Oyun içi dengeyi bozacak itemler yok bu güzel ama Pus ücretleri uygun değil bunun için Önerim: Bahamut,Dragon wings gibi eşyaların sürelerini 2 ay yapmak.

 

3..Oyun içi itemler için gereken farm süresi

 

Skill açmak kolay gayet güzel ama Krowaz Utc gibi itemler herkesin ulaşabileceği şekilde kolay olması gerekir.Ve 2k Buff sc,Def sc vb. sc lerin Sundireste satılması gerekir.

 

4.Oyun içi etkinlikler

 

Bifrost, Juraid Mountain taşlarından krowaz,utc itemlerinin atması.Aynı şekilde mavi,yeşil,kırmızı kutularından da bu itemlerin atması.Böylelikle oyun içi etkinliklerin önemi, zevki artar ve herkes bu itemleri elde edebilir.Ve Savaşlarda Kazı veya balık tutarak Krowaz,Dragon shell elde edilebilir.Bu önerimin sebebi Euro pvp ve Knight Kingdom'daki olan kolay farm büyük ilgi gördü.

 

5.Oyunculara verilen destek ve illegal oyuncuları tespit etmek

 

 Bu konuda yeteri kadar iyisiniz :)

 

 

 

Sonuç olarak oyuncular güncel,itemleri kolay elde edebileceği Pus sorunu yaşamadan dengeli,keyifli pk zevki yaşamak ister.Umarım yazdıklarım yardımcı olur.Böyle bir konu açtığınız içinde ayrıca teşekkürler ederim.İyi Forumlar

Link to comment
Share on other sites

Dediklerinizi tek tek okudum, gayet iyi noktalara değinmiş ve iyi öneriler sunmuşsunuz teşekkürler :)

 

Bende eskiden user olduğum için kalma bilgilerimle söyliyeyim, dediğiniz gibi exp kasmak eğlenceli ve aşırı zor değil.

 

Pusta satılan eşyalar ve ücretleri konusuna gelicek olursak,  yabancı ülkeden oynayan userlarımız için şuanki pus fiyatları onlara göre normal, onların 10 doları bizim 10 Türk liramız gibi geliyor onlara, Türkler için sponsor site almayı(YesilYurtGame) ve TRY üzerinden satmayı denedik, fakat ücretler azalmasnın aksine sponsorunda aldığı %10, %15 kar marjinden dolayı fiyatlar dahada arttı.

Bildiğiniz gibi biz olabildiğince eşit bir serveriz, Fiyatları yabancı userlar için aynı tutup sadece Türkler için büyük bir değişikliklik yapmak aşırı adilsizlik olurdu, bu bir oyuncunun bir itemi 1 GB'ye alıp diger oyuncunun 5GB'den alamaması gibi birşey.

Fakat Valkyrie, Pathos gibi itemlerin süresini arttırma olayı gayet iyi bir fikir gibi duruyor.

 

Krowaz ve UTC kısmına gelince, UTC şuan için serverda zaten bulunmamakta, fakat getirmeyi düşünüyoruz. Dün gece paylaştığım Patch Notlarınada göz atınca göreceksiniz, Krowazların oranları büyük bir orada yükseltildi. Bildiğiniz gibi serverimiz Apex v2, buda demek oluyorki bundan öncede bir serverimiz vardı. Apex v2, tamamen Apex v1 deki userların istekleri üzerine yapıldı, Eski sunucumuzda Undy Scroll gibi eşitsizliği bozan şeyler bulunmaktaydı, bunlar kaldırıldı. Son birkaç patchtir Yeni başlayan kullanıcılar ve eskiler arasındaki farkı baya bir kapatmaya çalıştık, (Chaos silahları ve Rosetta Armorlar) ki işe yaradıda, Yeni başlayan user 2-3 ay farm yapmasına gerek kalmadan PK atabilmekte, fakat elbette yeni başlayanla bir user ile aylarını vermiş bir kişinin arasında fark olmalı, O dengeyide pustaki 2000 HP scroll gibi erişilmesi o kadarda kolay olmayan itemler ile sağlamaktayız.

 

Oyun içindeki etkinliklerin değeri bâyâ artmış bulunmakta zaten, eskiye oranla 4-5 katı userin katılması bunun kanıtı. Fakat BDW, Chaos, Bifrost,JR gibi etkinliklerin aksine bizde elimizden geldiğince etkinlik yapmaya çalışıyoruz. Mesela boss eventleri, Onlarca belkide yüzlerce boss atılıyor CZ'ye, bu hem insanları PK'ya teşvik ediyor, hemde serverdaki item gereksinimini karşılıyor. Fakat Bifrost ve JR yaratıklarından Krowaz materyali çıkma olayı zaten USKO'da var, buda demek oluyorki Aesteris'e danışmam durumunda ApexKO'yada eklenmesi mümkün.

 

Yönetim kısmında iyi olduğumuzu söylemişsiniz, teşekkürler :) Elimden geldiğince çok online olmaya ve sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum. Herhangi bir sorunuz veyahut yardıma ihtiyacınız olursa oyun içinden yada forumdan PM atmanız, yada oyun içinde Letter atmanız durumunda en kısa sürede size dönmeye çalışırım.

 

Iyi oyunlar!!

 

Saygılarımla :)

Link to comment
Share on other sites

Bu sw güzel di pk olayı pek yok.  di dedim çünki krowaz bu oyunu yakında oynanmaz hale getirecek  gabs adamtlar  ve chaos lar çoğaldıkça 

olmayan pk da yavaş yavaş bitecek.  bunu en iyi boss eventler dede görüyosunuzdur %150 np eventte yapılsa girenler özelliklede item yüklü clanlar

girip itemleri alıp çıkıyolar. Bunu nasıl değiştireceksiniz orası artık zor apex v3 de bunları hemen getirmemek gerek.bossları  özellikle bi yere yığmaktansa

cz nin değişik yerlerine atsanız bi çok oyuncu faydalanabilir. millet yerini ezberlediği için % lerle sabit ve birikmiş bi biçimde orda bekliyo boss event için yazdım böylece hem pk olur 

hemde güçsüz partilerin bile item alma şansı

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...