Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×

Fikir ve Görüşler

braynt
 Share

Recommended Posts

Merhaba  arkdaslar  birkaç düşüncemizi sizlerle  paylaşmak istedik . 
Beta süresince  gözle  görülür  bi  sekilde  server'da  herşeyin ne kadar  basit  oldugunu görmüşssünüzdür (İtem konusunda).Bu  durumun offical 'de  böyle  olacagını düşünmüyorum ve tasvipte etmiyorum.Oyunda  bulunan  herşeyin bir  degerinin olması  gerektigine  inanıyoruz , dropları olan shard,raptor,shel  vs gibi parçaların belirli bi farm  karsılıgında  insanların kazanıp satabilecegi gibi  mesela . Neredeyse  kusursuz  bir  DB'ye  sahip olan  bu serverin  diger   imitasyon (kopya) serverlardan tabiikide  bir  farkı olması gerekli  bu zorluk derecesi  ve  kademeli ilerleyişi olacaktır . Her  server  yönetimi  tabiki  bu tarz serverlardan kar  kazanc elde  etmesi  gerekmektedir. Fakat bu kazanc  İnsanların upgrade oranlarını yüksek tutup(Trinalı-Rebirt Trinalı oranlar) insanların  sadece  bu sekilde upgrade yapıp üstünlük saglayacagının öngörüsünü yaratacak sekilde olmamalıdır.Bu  durum uzun  vadeli ve  kalıcı olacak bir  zorluk seviyesiyle oyunda ilerleyişi saglamaktan  geçer. Server'ın zor  olmasını istememizin sebeplerinin  basında  gelen durum slot  basma olsun item kasma  olsun farm ve  pk nın birbiri ile  uyumlu sekilde  gitmesinin fazlasıyla  oyun zevkini arttırmasından kaynaklıdır. Zorluk seviyesi  veya  baslangıctan bügüne  gelen yamaların hepsinin bir  anda  gerçekleştigini düşünün herkesin 1  ay  için  krowaz  ,utc , vs gibi herşeye  sahip oldugunu düşünün   farm pk  serverdan cıkıp , insanların gün içerisinde  belli  aralıklarla oynadıgı  bir  pk server olmaktan başka  bir sonuc  dogurmaz  bu durum . Yönetimin  zaten  düşünceli bir  sekilde  bu konuda  çalışmalarını biliyorum  fakat  siz  degerli  oyuncularında  görüşleri  önemli bu konu hakkında  bu yüzden  sizlerde  bu konuda  düşünceli davranıp dogru kararı  vereceginizi düşünüyorum. Taktire  şayandır ki herkes  bu oyundan en çok zevki ilk başladıgında  almıştır  zor olan herşeye ulaşmak için  sarfedilen yol keyifli ve eglenceli  geçecektir. 

Ve En önemlisi  beta  süresi bitmeden  forumda bulunan clan leaderleri  vs   topluluk leaderlerinin   Teamspeak yoluyla   toplanıp fikir  görüşlerini beyan edebilecegi  bir  ortamın  düzenlenmesi için  yönetici ve  türk toplulugu sorumlularından  böyle  bir  özveri bekliyorum.

Not: İce , ayak kırma  vs gibi koşma engelleyici  skiller yedikten sonra sw sc  bug'a   siliniyor  tekrarda  basılmıyor  bu sorunun düzeltilmesini rica ederim .

Vakit  ayırıp okudugunuz  için teşekkürler

Clan:

OTTOMANPLATOON
Braynt

Selam dostum. 

Öncelikle sen ve diğer arkadaşların da bilgilenmeleri amacı ile oyun süresince yetkililerle iletişimde olup; bu ve bu tarz tüm soru ve konuları kendilerine yöneltmiş birisi olarak bir kaç soruna cevap vermek isterim. 

Öncelikle Shard, Raptor vb. itemlerin NPC de olması çok mantıklı. Neden mi? Çünkü oyunun ilk günü ile birlikte KROWAZ eşya ve silahlar farmlanabilecek. Yani krowaz farmı varken kimse raptor farmlamakla uğraşmaz. Ve betadaki gibi herkese yüzbinlerce KC bedava verilmeyeceği için kimse öyle +8 +9 lara direk basamayacak. Bu yüzden çok aşırı basit olacağını düşünmeyin. Knight-kingdom oynayan varsa zaten %100 aynı db ve aynı still. Daha iyi anlar söylemek istediğimi. 

Bizlerin krowaz set; level, krowaz item derken zaten hem pk hem exp hem farm epey keyifli geçireceği bir zamanımız olacak. Yaklaşık 1-1.5 ay sonra da UTC açılacak. Bu sefer de 2. kademe devreye girecek ve UTC farmlamaya başlayacağız. Bu da tabi bir rekabet ve zaman alacak. Şimdi slot basma işi güzel. Ama bu tarz sunucularda sonradan oyuncunun gelmesini %100 engelleyen bir olay. Başta başlayan adam alır itemini yapar. Sonra slot basar basar keser. Örneğin benim clanım 30 kişi. Slotta item çıksa cz de kimseye kolay kolay item kastırmayız. Ya da bizim gibi sayısı yüksek olan kişilerde bizi rahatsız eder. O yüzden bu sistem inan bana mantıklı. AYRICA EXP ORANI 4 KAT DAHA ZOR OLACAK. Bu yüzden yaklaşık 4-5 gün sürecek 83 olmak. Bu da çok tadında. Zaten 4-5 günden sonra insanlar boğuluyor. Sonuçta private sunucu ve insanlar pk atmak. Güzel itemlerle oynamak istiyor. Yönetimin mantığı tamamen bu yönde. 

Ice vb. skillerden sonra sw basma olayı da düzelmiş bildiğim kadarı ile.