Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×

SUNUCU İÇİN FİKİR VE ÖNERİLER


WOCKEZ
 Share

Recommended Posts

*

USER DURUMU 

*

Türkiye' den  oyunu oynamak isteyen bir oyuncu yalnızca vip paket ile başladığını varsayarsak 30$ karşılığında 3000 Apex Point alması gerekiyor. Türkiye' de yaklaşık olarak bir kişinin kazandığı maaşın 4.250₺ olduğunuz biliyoruz. Bu kişinin oyunda yalnızca alması gereken premium, cospre vs. gibi temel eşyaları barındıran vip paket için maaşının 8/1 kısmı olan 507,30₺ ödemesi gerekiyor.  Bu kişi aynı zamanda karakterine koyması gereken eşyaları (raptor/shell/aksesuarlar) elde etmek için ya cebinden harcama yapmak ya da  sürekli farm atmak zorunda. Bu oyunun PVP/PVE zevkini yaşamak isteyenler ise bu farm atıp karakterini dizen(aç sözüm bu arkadaşlara değil) ya da tek amacı cebini doldurmak olan aç insanların oyuna katılmasını istiyor.  Bu nedenle farm işini biraz daha kolaylaştırmak, farmı pk ağırlıklı olarak farmerleri PK' ya teşvik edici etkinliklerin çoğaltılması gerekiyor. 

 

ENG: Assuming that a player from Turkey only starts with a VIP Package, he needs to spend 30$ for Apex Points. Minimum wage in Turkey is approximately 4.250₺. For the VIP Package, which includes basic items such as Premium, cospre etc. he has to pay 500+₺, which is 1/8th of his salary. At the same time, this person has to either spend out of his pocket or constantly farm in order to get the necessary items (weapon / armors / accessories) to gear up his character. Those who want to enjoy the PVP/PVE aspect of this game, on the other hand, want other players, who are farming to gear up or are hungry people whose only purpose is to fill their pockets, to "join" the game. For this reason, it is necessary to make the farm work a little easier, and to increase the activities that encourage farmers to PK by enabling PK farm.

*

ETKINLIK SORUNU

*

Oyunda oyuncular için düzenlenen etkinliklerde tam katılım sağlanen etkinlik Juraid Mountain ve BDW etkinliği. Bu etkinliğin dışında olan Chaos, Forgetten Temple etkinlikleri artık terkedilmiş bir kasaba gibi. Çünkü etkinliği kazandığınızda elde edeceğiniz Mavi Kutu kırıldığında sürekli çöp eşya atıyor. Bu yüzden neredeyse 1 saate yakın süren bu etkinliklere katılmak yerine oyuncular farm atmaya devam ediyor ya da katılmaya gerek bile duymuyor. Bu etkinliklerin ödülleri güncellenebilir.

Oyunda bulunan Collection Race eventini yapmanız durumunda alacağı 5 tane busu zaten PK atmasına gerek kalmadan daha kısa sürede farmlayıp elde edebiliyor. 

 

ENG: The only fully attended events in the game are Juraid Mountain and BDW. The participation for Chaos, Forgetten Temple events is basically non-existent because when the Blue Treasure Chest reward you get when you win the event is garbage. Therefore, instead of participating in these events, which last 30 minutes each, players continue to farm or do not even need to participate. The rewards for these events should be updated.

Instead of completing the Collection Races in the game, you can farm and get 5 busses in a shorter time without the need to PK.

*

ETKİNLİK ÖNERİSİ

*

 

* ISILOOON CHEST *

Quest > KILL ISILIOON (just hit it once) + 50 KILL - RANDOM ACCESSORIES (not iron neck, iron belt, glass belt) / RANDOM UNIQUE ITEMS ETC. - (Tradeable) - DAİLY

* PK CHEST *

Quest > 100 KILL  - RANDOM (+5) HIGH CLASS ITEMS / OLD ACCESSORIES / TRINA ETC. - (Tradeable) - DAİLY (2x)

* FELANKOR CHEST *

Quest > KILL FELANKOR(just hit it once) + 50 KILL - RANDOM (+3) UNIQUE ITEMS / RANDOM ALL ACCESSORIES - (Tradeable) - WEEKLY

*

SEVIYE DURUMU

*

Oyun ilk açıldığından 70 seviye olarak gelmesi ve ardından 1 hafta sonra 80 seviye sınırının açılması oyuncular için farklı bir deneyimdi. Fakat aradan geçen 5 haftaya rağmen oyunun bütün mekaniklerini barındıran 83 seviye sınırının bu kadar bekletilmesi tamamen bir hata. Çünkü bu yavaşlamanın çoğu ekibi oyuna küstürdüğünü ve ekiplerin 83 seviye oyun tarzına alıştığını unutmayın. Oyun için 83 seviye sınırının açılmasına olumsuz bakıyorsanız +1 takı yükseltmesi için apex oyuncularına sunmuş olduğunuz oylamayı 83 seviye sınırı için sunmanız ve oylama sağlandığında 83 seviyenin en kısa sürede gelmesi yararlı olacaktır.

ENG: It was a different experience for users that the cap was 70 when the server launched, and then the 80 cap was brought 2 weeks later. However, for the past 5 weeks, it is a complete mistake to keep the 83 level cap out which contains all the mechanics of the game. Because keep in mind that this slowdown makes most teams resent the game and that most clans are used to the 83 level playstyle. If you are negative about introducing 83 cap, it will be useful to create a poll similar to the one for the +1 accessory upgrade, for the 83 level limit. After the voting has concluded, it will be crucial to release 83 cap as soon as possible.

 

 

Bu fikir ve önerilerin 6 yıldır Apex Gaming' de oynayanlar tarafından dile getirildiğini unutmayın.

Herkese iyi oyunlar.

 

Link to comment
Share on other sites

İyi diyon hoş diyon kardeşte yine kimse okumayacak kimse bir aksiyon almayacak. 8 kişi geldiğimiz servere verdiğimiz tonla para ve vakitten sonra nalet ederek bıraktık.. Premium parasını netflixe verip dizi film arada da böyle boş boş serverlerde neler var diye dolanıyoruz falan..

Link to comment
Share on other sites

*

*

SUNUCUDA OYNAYAN OYUNCULARDAN GELEN ÖNERİLER

*

*

 

- SEAL EXCHANGE VOUCHER GETİRİLMESİ (old aksesusarları çıkartıp satabilmek için)

- JURAID MOUNTAIN ETKİNLİĞİ KAZANILDIĞINDA SİLVER GEM ÖDÜLÜ

- CLANLAR VE OYUNCULAR İÇİN ÖDÜLLÜ WS TURNUVA ETKİNLİKLERİ (8v8 - 1v1 - 2v2 gibi)

- UPGRADE ORANLARININ ARTTIRILMASI (upgrade oranlarının gerçeği yansıtmadığı için)

- MONSTER STONE DROPLARININ ARTTIRILMASI

- CHAOS STONE BOSS DROPLARININ ARTTIRILMASI

- CZ BOWL BÖLGESİNDE BAHÇA FARMI EKLENMESİ (eklenen moblara gold coin/gem/fragment gibi droplar) - (ekip olarak yapılabilecek şekilde)

- OYUNDA/DISCORDDA HER ZAMAN SORULARA CEVAP VEREN YETKİLİ 

- CSW ETKİNLİĞİNDE ÖDÜL İÇİN BİRLİKTE OYNAYAN OYUNCULARIN ÖDÜL ALMAK İÇİN EN AZ 2 HAFTA ÖNCE CLANA KATILMIŞ OLMASI (ittifakı önlemek için)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...