Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×

Yeni oyuncular ve Yeniden başlayan oyuncular hk.


hkozkan135
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

Oyundaki eksikler ve ilerleyememe sorunları ile alakalı birkaç öneri ve şikayetim var.

Öncelikle oyuna tamamen yeni başlayan oyuncular için eventler basitleştirilmeli. Örnek; Yaz etkinliğinde 5 gündür bowlda dolaşıyorum ancak tek bir ödül alabilmiş değilim. Ödüle nasıl ulaşırız yada ne yapmamız gerekiyor? buna dair oyun içi hiç bir açıklama yok ve boşa zaman kaybı yaşanıyor.

* Yeni oyuncuların yaşadığı sorunlar;

1- İtem kırdırma (Narki); İtem kırdırmak için neden 500k-2.5m Arasında kırdırma ücreti alıyor? Zaten saatlerce ilerlemek için uğraşırken saçma bir item gelecek diye saatlerce uğraştığı paraya neden göz koyuyorsunuz ?
2- İtem Kiralama; Herhangi bir uyarı olmaksızın tek tıklamayla yine gereksiz itemlere para harcanmasını sağlıyorsunuz.
3- Pk chest, Utc Chest kırdırma; Yine binbir umutla kıralımda belki birşeyler çıkar dediği kutudan dahi çıkan itemin maliyetini karşılamayacağı kadar ücret alıyorsunuz.
4- Cz farm slotları; Çöp farmı haricinde ( ki bu da çok yetersiz ) Farm yapılabilecek tek bir slotun olmadığı, yeni bir solo oyuncunun ilerlemek adına farm yapabileceği hiç bir slot yok, Boroo, Balog, Shademare, Dreadmare, Bahçe yaratıkları vs. Slotlarda solo farm yapmak neredeyse imkansız ( Essence Collector ) Hiç bahsetmiyorum bile çünkü 1 kişi Troll King, Snake Queen gibi bossları kesmek Essence collector kesmekten daha kolay. Yaratık demageleri inanılmaz fazla ve tutarsız bazen 1k vuruyor bazen 1800 bazen 750.
5- Emc-Lfc&Eslant farm slotları; Geçen yıl serverda itemin pek olmadığı zamanlarda Garuna, Konga, Haunga vs. Slotları yeterliydi ancak şu anda Attila bossunu bile kesmeye gidecek adam yok. Lütfen biraz çeşitlendirin, Quest bosslarının hp ve demage leri düşürülsün eslant çöp slotları drop rate artsın demage düşürülsün. Lütfen biraz solo oyuncular da düşünülsün...
6- Monster Stone; Şu anda oyunda en çok değerli gibi gözüken ama en işe yaramaz itemlerden birisi. Mobtan düşmez, içinden birşey atmaz, atsa da bir değeri kalmadı o da ayrı bir durum. Artık ms lerin moblardan düşmesinin sağlanması ve ms den işe yarar birşeylerin düşmesi gerekiyor. Pazara koyulabilir busslar ms yaratıklarından çıkabilir ve yeni oyuncu içinde farm yapabileceği yada zamanını harcamaya değer birşeyler olabilir.
7- Yaratıkların çok fazla ve tutarsız demage atması; mob demagelerin ( EN AZ ) yarı yarıya düşürülmesi gerekiyor. 8 kişilik pt her halukarda o yaratığı kesiyor zaten. Solo oyuncunun da cz de farm yapabilmesi için mobların kesilebilecek düzeye getirilmesi gerekiyor.
 

Link to comment
Share on other sites

Arkadaşa katılmakla beraber şunları eklemek istiyorum;

Bowl dışı farm droplarının yükselmesi gerekiyor. Zaten droplanan itemlerden bir tek blood finger işe yarar durumda. Mythril yapımı kolaylaştırıldı, drobu bir o kadar zorlaştırıldı.

Monster stone drobu konusunda; güncelleme gerektiğini düşünüyorum. Her mobdan çıkabilir olması ve içerideki yaratıkların droplarının işe yarar bir şey olması gerekiyor. Maalesef çıkan old takılar zaten çöpe gidiyor. Sadece EXP getirisi var, o da bir çok oyuncunun işine gelmiyor.
 

Old ve düz takı kırdırılması aktif edilmesi gerekiyor. Usko tarzı toz düşebilir, bunlarla forgotten accessory box yapılabilir.

İtem kırdırma fiyatının stabil olması gerekiyor. Gb çıkışı için mantıklı ama bu fiyatlar çok fazla. Gelen itemler hiçbir türlü kırdırma maaliyetini çıkarmıyor. Yeni gelen oyuncuların da işine yarar.
 

Essence yaratıkları farmı hala çok saçma. Görüldüğü üzere hiç ilgi görmedi, yanından geçen dahi yok. Bunların Db atmaları kaldırılmalı, defansı ve yeniden doğma süresi değişmeli. Dropları kayda değer olmalı.

NOT: Tüm oyuncuları bowl'a toplayamazsınız. Toplamaya çalışırsanız yeni başlayanlar ayakta duramaz. Yeterince oyundan soğutmaya çalışan oyuncu varken en azından yeni başlayan oyuncuyu bowl'a mahkum etmeyin. Bowl dışı aktiviteler de artsın ki slotlarda da pk dönsün.

 @Aesteris @twostars @Heung @Atlas @Caribe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...