Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×

Serverın Canlanması İçin Öneriler


ANAQRON
 Share

Recommended Posts

Şu anda farm yapmanın çok zorlu bi noktaya geldiği patchle birlikte görevlerin de gereken desteği oyunculara veremediğine inanıyorum ve bu konuyla ilgili kendi fikrimce bazı önerilerde bulunmak istiyorum. 
 

-Cr saatleri oyunun kalabalığı çok iyi fakat cr bittiği gibi insanlar alanı terk ediyor çünkü bi amaç yok. Pk 2 sandığı görevinin belli saat aralığında(veya sürekli) aktif tutularak sanki seri görevmiş gibi yapılabilmesi (değerli droplar kısılarak) kalabalığı arttırabilir. Mesela her 100 kill alındığında 1 kutu gibi  


-1000 kill de quest sıfırlama gibi 2000-5000 kill gibi yüksek sayılarda oyunculara takı basma trinası verilebilir(trade edilemez) ki pk atan adam servera katkıda bulunan adam aktif olarak charına bir şey yapabilsin sonuçta gb alan da bu insanlar pazarı döndüren de. 

-Bahçe farmının dropları değerlenerek oyuncular bahçeye çekilebilir. Bu sadece farm yapan ekibin değil kalabalığın da bowla gelmesini sağlar. Bahçeyi elinde tutabilen ekip zaten güçlü ekiptir ve oyunu ticaret için değil kendi charı için oynar. 


-Veya ekipler arası rekabet arttırmak amacıyla joblar arası 8v8 turnuvası haftalık veya aylık açılarak ekiplere hırs ve amaç verilerek katılan ekip sayısına oranla ödül konulabilir. Kazanan ekip zaten charlarına yatırım yapacağı için servera katkıda bulunur. (10 mele team varsa 10 k kc - 3 asas team varsa 3k kc gibi ödüller) veya ekipler girerken kclerini sanki bahismiş gibi kendileri bile koyabilir. Ama GM gözetiminde olması burda önemlidir. 
 

-Aylık np sıralamasında olan oyunculara ödüllendirmeler yapılabilir. (Dragon sahibine switch premium, H sahibine kanat , pathos walkyrie gibi gibi tabii ki pus eşyası olmak zorunda değil ama o insanlara bi amaç verilmeli). 
 

-Etkinlik sertifikaları ile değil aylık kasılan sağ taraf npsi ile ( sol taraf olursa npli karakter ticareti başlayabilir ) bazı eşyaların alınabilmesi (sc red pot pk kutusu gibi) yine oyuncuları teşvik edecektir.

 

Bu tarz yeniliklerle insanlara bazı amaçlar verilmesi gerektiğini düşünmekteyim çünkü farmın da çok azaldığı bi ortamda artık caos stone veya cr harici czde adam bulamaz olduk. Ekipler hırslandırılmalı veya moba vurmak yerine birbirlerine vurulmaya teşvik edilmeliler. 

 

Pazar fiyatlarına siz karar vermiyorsunuz biliyoruz ama charlarına 10000 20000 50000 tl yatıran heriflerle rekabet edebilmemiz için ve oyuna yeni başlamayı düşünen ekipler için veya oyuna yatırımda bulunup karşısında bir şey kazanmak için (maddiyat değil ego tatmini gibi :) )bunlardan bazılarının güzel bi kapı olacağına inanıyorum. 

Link to comment
Share on other sites

Arkadas Cok Guzel Herseyı Belırtmıs  CR  saatlerı dısında Cz Bowl Dahıl 1pt Gecmez Adam Oluyor FARM Sistemini Daha Guzel Bir  Sistem Getirile Bilmesi Gerek Kisacasi İnsanlari Cz'ye Tesvik Edip Hem Pk Hemde Guclu Rekabetler Sunması Lazım Apexko Bunlari Ciddi Bir Anlamda Göz Onunde Bulundurursa Bir Cok Oyuncunun Gozdesı Halıne Gelecegıne Inaniyorum @GMPOWERBEST @GmesoryPl

Edited by ayhan08
Link to comment
Share on other sites

Ben Bir Apexko Oyuncusu Olarak Son Pachlerın Gelmesıyle Insanlar Oyundan Uzaklasmaya Basladı Oyun Icı Yapa Bilecegin Seyler Kısıtlandı Cz Daha Cok CS ' Taşi Oldugu Zamanlar Dolmaya Başladi Bunun Aksıne FARM CR VS Ozellıklerın Daha Net Ve Cz'ye Cekıcı Olması Gerekmektedır .

Link to comment
Share on other sites

Aesteris, 29.07.2020 - 19:13 yazdı:

Thank you for your suggestions, we're evaluating them now :)

Thanks for your interest. If it will be more useful I can write an English version btw. 

Edited by ANAQRON
Link to comment
Share on other sites

Önerileriniz çok güzel elinize sağlık fakat şuanda bence ne önemli konu " Yeni userleri servere çekme çalışması" Olmalıydı diye dusunuyorum oyuna yenı gelen oyuncu sayısı cok ama cok az reklam önerileri başlangıc paketleri şeklinde bir başlık açarsanız çok daha iyi olacagını dusunuyorum burası pvp server uskoda değil minimum seviyede yeni açılan karakterlere Old takı set eline takabileceği minimum seviyede item ile mesela 1 haftalık puss hediyesi ile başlayabilirler.. Yeni userleri kazandırmak şart ve oyunda aktivite baya fazla diğer serverlere ve uskoya göre CR ler haftalık gm kill event ws ws. Farm konusundada bence server maximum seviyede czdeki her mob nerdeyse iyi drop atıyor Mitril kasiyor bir çogunluk yanı daha fazla ne koyulabilirde o moblara insanlar gelir bilemiyorum bowl üzerine çalışma yapılmalı bowl canlandırılmalı itemını dizen asas malesef slotlardan cıkmıyor deli divane gibi sadece slot basıyorlar bowl canlanması şart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...