Extra CSW - Wednesday 29/07/2020 - News & announcements - Apex Gaming Jump to content
Panel sayfamızda bulunan Download linklerini görebilmeniz için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. ×
Sign in to follow this  
Aesteris

Extra CSW - Wednesday 29/07/2020

Recommended Posts

Dear Apexians,

As our last Castle Siege War on Sunday the 26th had some issues with the <Center Artifact> not being attackable, this resulted in a war where no one could try and overthrow the current castle holder.

As a result of this we will hold a new Castle Siege War for this week, and the winning clan will hold it up until Sunday. It will be held Wednesday at the usual CSW time, server time 21:00.

The current holder will be keeping the castle up until then - so that they can get a fair start of the event as holder of the castle.

See you there!
~ The Apex Gaming Team

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sevgili Apex halkı, 

26 Haziran Pazar günü gerçekleşen Castle Siege War sırasında kristalin kırılmaz olmasına neden olan hata yüzünden, kalenin şimdiki sahibini kimsenin deviremediği bir savaş oldu.

Bunun sonucunda bu hafta yeni bir CSW düzenleyeceğiz ve kazanan klan Pazar gününe kadar kalenin sahibi olacak. Etkinlik Çarşamba günü normal CSW saatinde yapılacak (TSİ 22:00).

Kalenin şu anki sahibi kaleyi o zamana kadar koruyacak - böylece kalenin sahibi olarak etkinliğe adil bir başlangıç yapabilecekler.

Görüşmek üzere!
~ Apex Gaming ekibi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...