Jump to content

Eos

Turk Topluluğu Moderator
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

About Eos

 • Rank
  Game Master

Recent Profile Visitors

1309 profile views
 1. Değişiklikler Oyuncular artık [NP tüccarına] eşyaları geri satarken ekstra klan CONT bonusları almayacaklar. Ek olarak, bu satışlar artık başarılar için gereken toplam NP miktarınıza sayılmayacak. Bazı PK sandığı eşyalarının olmaması gerektiğinde sürelerinin bitmesi düzeltildi (ör. Duration eşyaları, Çevrimdışı tüccar amblemi kuponu)
 2. Sevgili Apexliler, Yeni PK ödül sistemini 2 hafta içinde ekleyeceğimizi söyledik, ancak bu sistemin bir bölümünü bu haftaki sürümüne kadar yükseltmeyi başardık! Bu cuma, tamamen yeni bir PK ödül sistemi tanıtılacak. PvP'ye katılarak ne mi alacaksınız? PK için gerekli ihtiyaçlar (altın, iksir, vs.) Zırhlar ve silahlar (eski ve yeni) Eşsiz aksesuarlar Bonus NP Çeşitli PUS eşyaları (Duration Eşyası dahil!) Zırh / silah üretimi için malzemeler Cuma günü gelecek olan yama ile en temel form yayınlanacak ve diğer 4 form bundan bir sonraki hafta sizlere sunulacaktır. Bifrost etkinliği, heyecanlı PvP eylemi şeklinde geri dönüş gerçekleştirecek, Ultima etkinliği ırk ayrımından bağımsız olarak PvP'ye katıldığı için herkesi uygun şekilde ödüllendirecek ve haftalık yoğun aktivite etkinliğimiz Under the Castle, özel bölge etkinliği tamamlandıktan sonra faaliyetlerini Ronark Land’e bırakacak! Sonuçta, heyecan verici zamanlar. Umarız siz de beğenirsiniz ve bu eklenti ile uzun süredir kayıp olan ruhları Apex'e (arkadaşlar, klan arkadaşlarınızı vs.) geri getirebilirsiniz. Öte yandan, şu andan 19 Mart Salı gününe kadar aşağıdaki PUS eşyalarına indirimli olarak ulaşabilirsiniz: Çevrimdışı Tüccar Belgesi (30 gün) Switching Premium (30 gün) Cinsiyet Değişimi İsim Değiştirme VIP kasa anahtarı Stoklar bitene kadar, bunlardan herhangi birini büyük bir indirimli fiyattan alın! İyi haftalar! ~Apex takımı
 3. Sevgili Apexliler, PK'yi yeniden canlandırma çabalarımızın bir parçası olarak [NP Tüccarı]’nın uzun zamandır beklenen geri dönüşünün yarın olması bekleniyor! Bunun yanı sıra, yarının yamasıyla birlikte Apex'e çarpıcı başka bir sürü değişiklik gelecek ve bunları herkesin beğeneceğini umarız - lütfen yama yayınlandıktan sonra düşüncelerinizi forumda bizimle paylaşın. Üzerinde çalıştığımız şeye biraz ışık tutmak için bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz ve bu özellikler için deneysel bir sürüm takvimini size sunmak istiyoruz. Birincisi, tamamen yeni bir PK ödül sistemi - doğası gereği basittir, ancak kesinlikle PK'da sizi memnun etmek için harika bir teşvik olacaktır. Bunu 2 hafta içinde (23 Mart'ta veya yaklaşık 23 Mart'ta) yayınlamayı hedefliyoruz - Noel etkinliği sırasında PK aktivitesini beğendiniz mi? O zaman bunun da size getireceği şeyleri kesinlikle beğeneceksiniz! Ayrıca klan savaşlarını oyunun bir parçası yapmak için çok çalışıyoruz, eşya/altın depolamada destek sağlanacak - en iyi olan klan ganimetini alsın! Bu, istediğiniz zaman zevkinize sunulacak, ancak gelecekteki turnuvalarda da kullanılacak! Bunun ne zaman geleceği hakkında tahmini bir zaman yok, ancak çok uzak değil. Yıl başında verdiğimiz sözleri yerine getirmemizin çok fazla zaman aldığını biliyoruz, ancak emin olabilirsiniz ki hepsini tutacağız. DİPNOT: Sıralama için iyileştirilmiş ödülleri unutmadık, ancak henüz dengeli bir ödül sistemi öne süremedik. İyi bir fikriniz olduğunu düşünüyorsanız, lütfen, bununla ilgili bir konu açmaktan çekinmeyin. Her ay ilk 200 ve her hafta ilk 50 oyuncuyu ödüllendirmek istiyoruz! İçtenlikle, ApexKO ekibi
 4. Hey there, try using "/block_trade_request" command, I am pretty sure that this command can save your life
 5. Değişiklikler Taurus' Pendant, Ararat's Pendant, Pontus' Pendant, Necklace of Quickness, Taurus Belt, Ararat Belt, Pontus' Belt, Belt of Quickness için istenilen Unbind eşyası sayısı düzeltildi. Daha önceki bir USKO veri senkronizasyonu, bu öğelerin gereksinimlerinin resmi tutarlara sıfırlanmasına neden oldu (~300). Her şeyde olduğu gibi, bunlar şimdi - tekrar - çok daha düşük (~ 33). "Devil Transformation" gibi özel dönüşümler ölümden sonra tamamen kaldırılır ve yeniden doğarken doğru şekilde geri yüklenir. Bu, görsel olarak kaldırılmaları (istemci ölümdeki tüm dönüşümleri görsel olarak kaldırır), ancak buff'ı korumalarıyla ilgili bir hatayı düzeltir. Dark Knight Mace için anti-iyileştirme davranışları temizlendi. Bu, çeşitli becerilerin amaçlanmayan düşman hedeflere atılmasını önler (ör. priest HoTs). Sağlık temelli bir pasif beceri tetiklendiğinde HP çubuklarıyla ilgili görsel bir hata düzeltildi. Işınlanma sırasında gerçekleşen istemci hareketi akışı artık oyuncunun geri sapmasına neden olmamalıdır.
 6. Değişiklikler Her zaman doğru bir şekilde kaldırılmayan veya geri yüklenmeyen ikonlar içeren çeşitli görsel hataları gidermek için buff kaldırma davranışı temizlendi. Bu, burada bildirilen sorun gibi sorunları giderir: Ölüm esnasındaki scroll davranışları elden geçirildi. Resmi olarak (ve daha önce) öldüğünüzde, scroll'lar kaldırılır ve yalnızca yeniden doğduğunuzda geri yüklenir. Ancak, resmi olarak buff ikonu, bazı ikon düzenlemeleri yüzünden hala görsel olarak gösterilir (yalnızca ölüm esnasında üzerinizde debuff yoksa!). Bu, tıklanamayacağı anlamına gelir ve siz ölüyken (görsel olarak) kullanım süresi sona ererse, siz yeniden doğuncaya kadar ikon orada durur. Bu davranış son derece tutarsız olduğundan (öldüğünüz zaman üzerinizde debuff varsa, her iki ikon da ne olursa olsun kaldırılır) ve sunucu mantığını karmaşık hale getirdiği için diğer hataların (düzeltilmiş olan) oluşumundan doğrudan sorumludur, bu öldükten sonra tam tersine scroll'u kaldırmaması için yeniden elden geçirildi. Bu birkaç şey anlamına gelir: 1. Resmi davranıştan farklı olarak, bu davranış artık tutarlıdır ve artık görsel olarak ortaya çıkmamaktadır. 2. Ayrıca resmiden farklı olarak, ölüyken scroll'lar yanıp söner ve geri sayar. Teknik olarak resmen yapmıyorlardı, fakat hala yaptıkları *göründüğü için*, burada çok az fark var. Ayrıca, uygulamasının çok daha basit ve dolayısıyla daha az hataya meyilli olduğu anlamına gelir, bu da yukarıdaki davranışlarda olduğu gibi ince davranışsal hatalara neden olma ihtimalinin çok düşük olduğu anlamına gelir. Böyle büyük bir değişimin doğası gereği, bunun henüz keşfetmediğimiz yan etkilere neden olması da mümkündür. Bu nedenle, olağan dışı bir şey görürseniz, en kısa sürede ele alabilmemiz için lütfen bir hata raporu gönderin. Ayrıca, dönüşümlerin teknik olarak scroll’larla aynı şekilde çalıştığına da dikkat edilmelidir, ancak uyumluluk nedenleriyle bu şekilde düzenlenemezler, bu yüzden aynı şekilde çalışmaya devam etmelerine izin vermek için işleri biraz değiştirdik. Dolayısıyla bu değişiklikten etkilenebilirler (ama olmamalıdır). Teşekkürler. HP çubuğunun debuff'landıktan sonra bazen normal durumuna dönmemesini sağlayan bir hata düzeltildi. Bölge değiştirirken veya yeniden doğarken bazı yeteneklerin ek olarak mana veya stamina (VP) harcamasına neden olan bir hata düzeltildi. Bazı yeteneklerin grileşmiş scroll'ları (ör. buna izin veren bazı dönüşümler) düzgün bir şekilde eski haline getirmemesiyle ilgili bir hata düzeltildi. [Güncelleme] Normal hız buff'ları (ör. Light Feet) yavaşlatma uygulandığında artık görsel olarak doğru bir şekilde kaldırılıyor. Bu, yukarıdaki değişikliklerin bir sonucuydu ve farklı tiplere sahip olan yavaşlatmalar nedeniyle aynı şeyi uyguluyordu. İstemci bunlarla farklı davranıyor, bu yüzden bu özel duruma izin vermemiz gerekiyordu.
 7. Daha önce de çok kez belirttiğimiz gibi, /chatblock "isim" komutunu sizler için güncelleyip geliştirdik, bu komutu bir kez kullanarak engellediğiniz kişi, komutun sonuna ismini eklediğiniz karakterden, sizinle iletişim kuramaz, lütfen bunu kullanmaktan çekinmeyin, size bir zararı yok, tam tersine yararı var. Herhangi yeni bir kural eklenene dek, bu böyle kalacaktır. Bu tür durumlarda konu açıp şikayetçi olmanız hiç bir şey değiştirmeyecektir.
 8. Değişiklikler "The Beginning of a new Adventure 2 (Ardream)" görevi artık Kaptan Falkwine ile konuşurken otomatik olarak başlatılmaz (ve tamamlanıp, beklemede kalmaz) Devre dışı bırakılan görevler (yukardaki dahil) artık görev listesinde gösterilmemelidir. Devre dışı bırakılan görevler artık NPC'lerle konuşurken gecikmeye katkıda bulunmamalıdır. Tekrarlanabilir görevlerin de tasarım açısından benzer bir sorun yaşadığını ancak durumsal oldukları için dokunulmadığını unutmayın.
 9. Eos

  New War About Np !

  Sence, tek başına, nova veya her hangi bir alan becerisi kullanarak bütün NPC'lere hasar verip hepsinden NP elde etmek mi daha kolay, yoksa (yine tek başına) parti içine girip bir kişiyi kesmeye çalışıp, kestikten sonra ölüp, kazandığın NP'yi de kaybetmek mi? Kurduğun cümlenin mantıklı bir açıklaması yok... Ayrıca, açıklamamda dedim ki, "Yapılan değişikliklerin ilerleyen zamanlarda nelerle sonuçlanacağını henüz bilmiyorsunuz ve böyle yorumlar yapmanız pek hoş değil." yani bu savaşlardaki değişiklikler için de geçerlidir.
 10. Eos

  New War About Np !

  Aşağıdaki konuyu dikkatlice okumanızı istiyorum. Konuda gördükleriniz, gelecekte gelecek olan güncellemelerden sadece bazıları. Yapılan değişikliklerin ilerleyen zamanlarda nelerle sonuçlanacağını henüz bilmiyorsunuz ve böyle yorumlar yapmanız pek hoş değil. Ayrıca, kimse sunucunun tamamen bittiğini ilan etmedi, tam tersine, ApexKO için yeni bir yolculuk henüz başlıyor.
 11. Bir kısıtlama zaten mevcut, bu her an değişebilir, ama bunu görmekten rahatsız oluyorsanız, ismin sol tarafında bulunan kutucuğa tıklayarak o kişiyi engeleyebilirsiniz, böylece o kişinin yazdığı hiç bir şeyi (letter dahil) görmezsiniz, /chatblock "isim" komutu da aynı şekilde çalışmakta, o kişinin engelini kaldırmak için, /chatblock yazıp, listede o kişinin ismini bulup tiki kaldırıp o kişiyle iletişime tekrardan izin verebilirsiniz.
 12. Değişiklikler CZ & RLB'deki Koruma Kulelerinin menzili ve hasarı arttı. Telafi eşyalarının süresi 7 güne uzadı (5ten) ve hepsinin depolanması sağlandı.
 13. Değişiklikler Cadılar Bayramı etkinliği artık devre dışı bırakıldı. Katıldığınız için teşekkürler. Bowl artık daha az gecikmeli olacaktır. Kral bildirimleriyle ilgili bir hata düzeltildi. Artık "Ulusal tanıtım" komutu yerine (giriş ekranında Kral mesajlarının ayarlanması) bildirimleri doğru şekilde gösterecektir. [Güncelleme] Cadılar Bayramı etkinliği görevleri ve değiş tokuş yoluyla alınan eşyalar artık giriş yaptıktan sonra otomatik olarak kaldırılacak.
 14. Değişiklikler Aylık sıralama ödülleri, gelecekte, 5 gün olacak (ayın ilk 3 gününden). Bu artık (daha önce yanlış olan) oyun içindeki eşya açıklamasıyla eşleşiyor. Bu kuponu istediğiniz zaman ayın son 5 gününe kadar kullanabileceksiniz. Bu, önceki ayların ödülleri için geçerli değildir; Her zaman ödüllerin ayın ilk 3 günü sürmesini amaçladık, duyurduk ve açıkladık. Satıcı tezgahları artık depolayabileceklerinden daha fazlasını listeleyemez. Bundan dolayı meydana gelen herhangi bir zararın iadesi olmayacağını unutmayın. Yüksek trafik alanlarındaki (çoğunlukla Ronark Land) NPC/canavarların oluşturulmasının bozulmasıyla ilgili bir hata düzeltildi. [Düzeltme] Holy Animor (+13)'ün etkin istatistiklerinin +14'ten biraz daha yüksek olmasıyla ilgili bir hata düzeltildi. Eşya açıklaması gelecekteki bir istemci yamasında güncellenecektir.
 15. Değişiklikler [Cadılar Bayramı Sandıkları]'ndaki Darkness Silah kuponları için Kötü Şans koruması uygulandı. Açtığınız her sandık, bir Darkness Silah kuponu alma garantili olana kadar olasılığınızı artıracaktır, bu yüzden bir tane alırsanız tamamen şansa bırakılmayacaktır (sadece zamanı belirlenecektir, "alıp almayacağınız" değil). [Cadılar Bayramı Sandıkları]'ndan elde edilen çeşitli eşyalardaki son kullanma süresi 24 saate arttırıldı. [Cadılar Bayramı Sandıkları]'ndan [Blessed Upgrade Scrolls] ve [Reverse Item Strengthen Scrolls] kaldırıldı (telafi etmek için diğer düşme oranlarının bir miktarı biraz arttı). [Güncelleme] Darkness Mace'in anti-iyileşme etkisi artık iyileştirmenin 1:1'i kadar hasar verecektir (iyileşme miktarının yarısından arttı).
×
×
 • Create New...