Jump to content

Spectra

New Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 1. Csw 'yi kazananlar için ilerliyen zamanlarda Castellan's itemleri eklenirse güzel olur.Ek olarak Forumu biraz daha şeffaf hale getirmeniz daha iyi olacaktır.Eski konuları düzenlerseniz ve nttgame'de olduğu gibi türkçe/ingilizce/ispanyolca topluğu gibi başlıklar altında konular açılırsa daha iyi olur.
 2. Spectra

  Our thoughts on improving the server (part 2)

  Maybe,but the Knight-kingdom to be opened. We have not decided yet. The results will determine the time.
 3. Spectra

  Blink

  Cz 'de bir yaratığın doğru ilerlerken,blink basınca yaratık gözükmüyor.(Her zaman değil arada oluyor).Maradonda'da blink veya gate atınca pazarlar gözükmüyor.
 4. Spectra

  Our thoughts on improving the server (part 2)

  Starting; +8 reverse high-class weapons +5 reverse Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial armors +0 accessories Add 2000HP / 350AC scrolls to Sundries
 5. Evet çok fazla,+5 reverse Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial armors yeterli bir başlangıç,ama takıların +1 olması yanlılş olur,çünkü oyunun farm tadı kalmaz.Rekabet için +1 ve +2 takı yapmamız gerekir.Bir mage düşünsene başlagıç Ron's set +8 / Flame Ring +1 / geriye bir staff kaldı onuda aldıktan sonra farm yapma gereği duymaz.Başlangıç +5 reverse Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial / +0 takı ve 2000 hp scroll,350 def yeterli olacaktır.Türk oyucusu kolay farm ve sonunda eşit itemlerde atılan PK'yı ister.Eğer ki düzen oturursa uzun soluk bir pk server olur.Çok uzağa değil birkaç yıl öncesinde euro pvp'de bunu yaşadık aynı tecrübeyi başka pvp serverlarında'da elde ettik.Umarım iyi bir pk server olur.
 6. Geç de olsa Aesteris Türk oyuncu profilini anlamayı ve yorumlamayı öğreniyor.Dragon Scale / Mythril / Ron's / Trial zırhlarının +8 olması iyi düşünülmüş.Çünkü server'daki çoğu kullanıcı 1500 buff scroll kullanıyor.Hp bonus,defans ve resisleri dengelemek için iyi bir tercih olmuş.Eğer Npc'de 2k Buff scroll olsa idi +7 olması gerekirdi.Diğer fikirler ise serverin gelişimini olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum.Ek olarak bir tavsiyem olucak p.u.s. itemleri'nin süresi 45 güne çıkartılırsa oyuncuların oyuna olan sempatisi artıcaktır.Ayrıca server'in bu şekilde güncellenmesi birçok türk oyuncuyu server'a çekicektir.Oyuncuların serveri daha iyi analiz etmesi ve anlaması için iyi bir rehbere ihtiyaç var.
 7. Oyunu geliştimek için atılan ve umut vaat eden güzel bir yaklaşım,Düşüncelerimi ApexKo'nun betasın'da ve offical sürümünde oynamış biri olarak yazıyorum.ApexKo oynadığım ve oynamak istediğim iyi bir pvp server.Ama yönetimin değerlendirmesi gereken önemli ve ufak detaylar var.İlk olarak hitap ettiği kitleyi anlaması gerekir. Hitap ettiği kitle 19~27 yaş aralığında ve büyük bir bölümü tecrübeli türk oyuncu bu yüzden bu kitlenin geçmişten günümüze en çok rağbet ettiğin pvp serverları incelemenizi öneririm.Tabi bunların başında Sexy-ko daha sonra Euro PVP,Knight Kingdom,X-Game gibi pvp serverlar gelmekte eminim bir çok pvp server daha vardır.Ama gözlemlediğim ve uzun soluklu gördüğüm pvp serverları yazdım.Bu serverlar daki ortak nokta nedir,Oyuncular neden bu serverları sevdiler ve bıraktılar. Fazla uzun yazmak istemiyorum.Ama genel olarak değenicek olursam.Oyuncuların bir server da aradıkları temek konular ele alalım. 1.Exp 2.Pus'da satılan eşyalar ve ücretleri 3.Oyun içi itemler için gereken farm süresi 4.Oyun içi etkinlikler 5.Oyunculara verilen destek ve illegal oyuncuları tespit etmek Yukarıda yazdığım temek başlıkları baz alarak Apexko yu değerlendiricem ve önerilerimden bahsedicem. . 1.Exp Bu konu iyi düşünülmüş exp kasmak kolay ve eğlenceli 2.Pus'da satılan eşyalar ve ücretleri Oyun içi dengeyi bozacak itemler yok bu güzel ama Pus ücretleri uygun değil bunun için Önerim: Bahamut,Dragon wings gibi eşyaların sürelerini 2 ay yapmak. 3..Oyun içi itemler için gereken farm süresi Skill açmak kolay gayet güzel ama Krowaz Utc gibi itemler herkesin ulaşabileceği şekilde kolay olması gerekir.Ve 2k Buff sc,Def sc vb. sc lerin Sundireste satılması gerekir. 4.Oyun içi etkinlikler Bifrost, Juraid Mountain taşlarından krowaz,utc itemlerinin atması.Aynı şekilde mavi,yeşil,kırmızı kutularından da bu itemlerin atması.Böylelikle oyun içi etkinliklerin önemi, zevki artar ve herkes bu itemleri elde edebilir.Ve Savaşlarda Kazı veya balık tutarak Krowaz,Dragon shell elde edilebilir.Bu önerimin sebebi Euro pvp ve Knight Kingdom'daki olan kolay farm büyük ilgi gördü. 5.Oyunculara verilen destek ve illegal oyuncuları tespit etmek Bu konuda yeteri kadar iyisiniz Sonuç olarak oyuncular güncel,itemleri kolay elde edebileceği Pus sorunu yaşamadan dengeli,keyifli pk zevki yaşamak ister.Umarım yazdıklarım yardımcı olur.Böyle bir konu açtığınız içinde ayrıca teşekkürler ederim.İyi Forumlar
 8. Spectra

  Bazı istek ve öneriler

  Verdiğin bilgiler için teşekkürler.
 9. Spectra

  Bazı istek ve öneriler

  Önemli sorunlara dikkat çekilmiş,burada 4. madde büyük önem taşıyor.Türk oyunları için cash satın alabileceğimiz yetkili bir satıcıya ihtiyacımız var.Official açılışına 48 saatten az bir süre kaldı.Premium pot için 399kc pahalı bir miktar,fiyatı indirilirse iyi olur.
 10. 1$ = 3TRY bu durumda eşit değiliz.Türk oyuncular için daha uygun fiyat olması gerekir.// We are not equal in this case ,Turkey must be more affordable for players
 11. Server iniz gerçekten çok güzel.dostlarımla birlikte oynadık. Oyunda exp kasmak bile eğlenceliydi ve arkadaşlarımızı davet ettik.Rakip olarak oynamaya başladık.Ama ne yazık ki ara verdiler ve bizde ara verdik..Sanırım bunun sebebi server da az oyuncu olması ve farm olmasydıı.Biz türk pvp oyuncuları olarak 2014-2015 sezonu nu farm server oynayarak geçirdik.Türkiyenin en popüler pvp server tanıtım sitelerini inceleyin genellikle v18xx,v19xx farm ve 1299 pk server olduğunu rahatlıkla göre bilirsiniz.Açılan v18xx,v19xx,v20xx pk server lar elbette var.Ama deneyimli admin,gm olmuyor ayrıca bug,tbl, ve oyun kesintileri insanı oyundan soğutuyorlar.En son iyi bir oyunu Knight Kingdom servernde oynadık.Güzel bir server idi ama kapandı.Biz sizden apex ko ekibinden pk server bekliyoruz.Cevap verdiğiniz için teşekkürler iyi forumlar. Not:Söylediklerimi translate ile çevirdim.Ama anlatım bozukluğu vardı.
×