Jump to content
  • Create an account or sign in to use the shoutbox

You need to be a member in order to be able to chat with other users.

Sign in to follow this  
VODKALIBIRA

Server Gidisati Hakkinda

Recommended Posts

Oncelikle herkese merhabalar ben SweetVODKALIBIRA & HOON1G4N nickli charlarin sahibiyim.

Uzun süre boyunca Global serverlarda (USKO-EUKO-STEAMKO) oynamış biriyim arada sırada bazı PvP serverlarda da bulundum ve bunlar arasında en uzun süreli ve begenerek oynadigim tek server vardı o da SexyKO. Simdi konunun aslına gelecek olursak; Knight Online tecrübem yeteri kadar var ve ben ApexKO kadar dengeli, oyuncu kitlesiyle ilgilenen yönetime sahip, önceligi oyuncuların cüzdanı degil memnuniyeti olan bir server ile bugune kadar karsılasmadım. Evet son 1-2 haftadır serverda oyuncu düsüsleri yasanıyor bu düsüsün baslangıcını da Warriorların "yere vurma" diye tabir ettigimiz alan etkili skillerinin menzilinin artması olarak ele alabiliriz. Melee bu kadar güclendikten sonra Mage Clanların bırakmaya baslaması ardından acılan yeni serverler bu işin devamını getirdi ve son olarak yaşadığımız DC problemleri de bu durumun tuzu biberi oldu. Yalan yok reklam da yok açık ve net konuşayım dün gece Knight Online PRO diye acılan servera bi göz atmak icin girdim daha doğrusu girmeye çalıştım daha oyuna girer girmez hata ile karşılaştım oyuna erişim sağlayamadım, bunun üzerine çözümleri araştırmak için forum sitelerine girdim yine aldığım hata karşısında ne bir muhattap ne de çözüm bulabildim. Ama ApexKO'ya baktığımızda 7/24 karşımızda her zaman yardıma hazır bulunan bir yönetim kadrosu var. Bazı arkadaşların "server kapanacak oyuncu kalmadı" düşüncelerini anlıyorum fakat arkadaşlar açılan serverlara baktığımızda bu kadar stabil bir sisteme sahip değiller ve yakın zamanda oraya giden bütün ApexKO oyuncuları geri gelecekler. Bu server kapanana kadar bu serverda oynamaya devam edeceğiz. Her ne kadar gün içerisinde Mage olarak CZ de boy gösteremesekte geceleri CZ nin nabzını tutan bir ekip olduğumuza inanıyor ve ApexKO ya bu sıkıntılı süreçte destekleyeceğimizi belirtmek istiyoruz.

Kimsenin endişesi olmasın ApexKO yönetiminin bu sıkıntılı dönemi ve kriz ortamını en profesyonel şekilde yönetip düzlüğe çıkacağına inanıyoruz.

Doğru demişsin ağzına sağlık, warriorların alanları zaten düşürüldü iyi de oldu, dc problemine gelirsek sanırım saldırı var ve ya teknik bir problem oda biticek bu gece sonrasında apex ko akar gidenler geri döner userle bu kadar ilgilenende pek server yok, herkesin ağzında server da user gitti server kapancak diye konuşuluyor fakat endişeye hiç gerek yok 

Sunucu'da kesinlikle saldiri yoktur Sunucu firmasi kablo duzenlemeleri yaptigi için server malesef kapali kaliyor en kisa surede tekrar online'iz bu durum için gerçekten uzgunuz.

Skiller hakkinda zaten herzaman biz userlerimizin gorusune gore herseyi editliyoruz fakat anladik ki damageler çok yuksek gereken duzenlemeyi yaptik mesafe eskisi gibi ve damage azaltilmistir. 

Son olarak bize olan güveniniz için tesekkur ederiz elimizden geldigince en iyi hizmeti vermeye haziriz. Kesinlikle server kapatma gibi bir düsüncemiz yoktur.

NOT: Ufak bir sir paylasiyim dedim yeni yenilikler için hazir olun ! ;) 

Arkadaşın söylediklerine tamamen katılıyorum açılan serverlerin hepsi 3-5 günlük farm veya pk serverler gidenler buradaki charlarını bozmadılar geri geleceklerine inanıyorum.Apexko yönetimi etkinlik vs. gibi şeylerle userleri geri çekecektir

Oncelikle herkese merhabalar ben SweetVODKALIBIRA & HOON1G4N nickli charlarin sahibiyim.

Uzun süre boyunca Global serverlarda (USKO-EUKO-STEAMKO) oynamış biriyim arada sırada bazı PvP serverlarda da bulundum ve bunlar arasında en uzun süreli ve begenerek oynadigim tek server vardı o da SexyKO. Simdi konunun aslına gelecek olursak; Knight Online tecrübem yeteri kadar var ve ben ApexKO kadar dengeli, oyuncu kitlesiyle ilgilenen yönetime sahip, önceligi oyuncuların cüzdanı degil memnuniyeti olan bir server ile bugune kadar karsılasmadım. Evet son 1-2 haftadır serverda oyuncu düsüsleri yasanıyor bu düsüsün baslangıcını da Warriorların "yere vurma" diye tabir ettigimiz alan etkili skillerinin menzilinin artması olarak ele alabiliriz. Melee bu kadar güclendikten sonra Mage Clanların bırakmaya baslaması ardından acılan yeni serverler bu işin devamını getirdi ve son olarak yaşadığımız DC problemleri de bu durumun tuzu biberi oldu. Yalan yok reklam da yok açık ve net konuşayım dün gece Knight Online PRO diye acılan servera bi göz atmak icin girdim daha doğrusu girmeye çalıştım daha oyuna girer girmez hata ile karşılaştım oyuna erişim sağlayamadım, bunun üzerine çözümleri araştırmak için forum sitelerine girdim yine aldığım hata karşısında ne bir muhattap ne de çözüm bulabildim. Ama ApexKO'ya baktığımızda 7/24 karşımızda her zaman yardıma hazır bulunan bir yönetim kadrosu var. Bazı arkadaşların "server kapanacak oyuncu kalmadı" düşüncelerini anlıyorum fakat arkadaşlar açılan serverlara baktığımızda bu kadar stabil bir sisteme sahip değiller ve yakın zamanda oraya giden bütün ApexKO oyuncuları geri gelecekler. Bu server kapanana kadar bu serverda oynamaya devam edeceğiz. Her ne kadar gün içerisinde Mage olarak CZ de boy gösteremesekte geceleri CZ nin nabzını tutan bir ekip olduğumuza inanıyor ve ApexKO ya bu sıkıntılı süreçte destekleyeceğimizi belirtmek istiyoruz.

Kimsenin endişesi olmasın ApexKO yönetiminin bu sıkıntılı dönemi ve kriz ortamını en profesyonel şekilde yönetip düzlüğe çıkacağına inanıyoruz.

katiliyorum sana tamamen hocam youtube kanalımdada videolarim mevcut usko steam ko pwp tarihindeki tüm serverlarda oynamişimdir knight gamers oracle gamer homekoworld euro ko recep ko vs tüm serverlarda oynadim ve bu server kadar userlerinin sorununu cözmeye calişan bir yönetim sistemi görmedim ufak tefek sorunlar dişi sorunsuz kesintisiz 1 serverdir steam ko da pk atiyordum oyunda lag kesintisizdi gm ler tl ile kendi k0xplarini satiyolardi kafalarına göre ban atiyolardi Apex ko yönetimi Başarilarinizin devamını icten ligim ile dilerim teşşekürler

Warrior/Berserker alan damage skillerine cooldown eklenmesi lazım magede alan skilleri 1-1.5k damage ile birlikte meteor yada nova skilli 1.5 sn de felan vurulurken, warrior berserker alan skilleri 2-3 tane skilli 1 saniyede vuruyor ve o skiller damageleri 2k dan başlıyor 4k aralığı bir damage vuruyor iteme göre. 
Bu durum tüm mage klanların canını sıkıp servera ara vermeye veya bırakmaya yönlendiriyor bu konu hakkında çalışılması lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=VJM4EtI-csw

@Alpha , @Aesteris @AdonisTR

Berserker Alan skilleri(Aoe) düzenlendi.Çok kucuk bır alana vurabılıyorsunuz uskodan cok cok daha kotu bır durumda alan skilleri.Eger melee  partyler ile kapısmak ıstıyorsanız 2 priest yapmanızı tavsıye ederım.Zamanında subside ve party cure ile tek yemıcegınızı dusunuyorum

Warrior/Berserker alan damage skillerine cooldown eklenmesi lazım magede alan skilleri 1-1.5k damage ile birlikte meteor yada nova skilli 1.5 sn de felan vurulurken, warrior berserker alan skilleri 2-3 tane skilli 1 saniyede vuruyor ve o skiller damageleri 2k dan başlıyor 4k aralığı bir damage vuruyor iteme göre. 

Bu durum tüm mage klanların canını sıkıp servera ara vermeye veya bırakmaya yönlendiriyor bu konu hakkında çalışılması lazım.

ibo nice 10k

Weird, Its actually better to watch warrior aoe action from the targets pov.

Replay is a good idea too.

gj

devir değişti artık arkadaşlar , buna alışmayan knightı bıraksın bu kadar basit olay aslında mageler hiçbir zaman warriorlarla arasında dengeden bahsetmesin , warrior eline taktıgı bir itemi bozup mage pt nin bütün itemlerini dizebiliyorken yediğiniz damageleri şikayet etmeyin , bu devirde 7 mage 1 priest ile oynayan mage pt ölmeye mahkumdur nokta

devir değişti artık arkadaşlar , buna alışmayan knightı bıraksın bu kadar basit olay aslında mageler hiçbir zaman warriorlarla arasında dengeden bahsetmesin , warrior eline taktıgı bir itemi bozup mage pt nin bütün itemlerini dizebiliyorken yediğiniz damageleri şikayet etmeyin , bu devirde 7 mage 1 priest ile oynayan mage pt ölmeye mahkumdur nokta

arkadaşa katilyiorum asas playeri olarak söylemeliyimki warriorların alan sikili abartili mesela kaciyorum asas ile uzaklaştikdan sora görünmezligi basiyorum warrior mage gibi uzakdan alan wurarak görünmezligimi bozuyor ne yazikki ama şuda 1 gercek tir mage lern akşam pk larında 3 4 saat de kastıkları np kişi başi +70k bazi team lar 80 90k np kastik bile diyolardi kişi başi benim anlamadgim şey şudur oyunda en cok np yi kasan lar mage team lar mageler kadar iyi np kasan yok ama en cok agliyanlarda mage teamlar artik şu aglamayı kesin uskoda warriorların hp si 13 14k oluyor burda 10k hp leri war uskoda warriorlar 7 8k damage wuruyor burda en fzla 3k damagesi war uskoda mageler 700 800 wuruyor ama burda 1.5 2k vuruyor ve halada agliyorsunuz

Private Server oynuyoruz , USKO 'dan örnek vermeniz biraz komik burası USKO değil, Private Server ki oyunculara hitap eder, Serverda bir anda maximum oyuncu sayısına ulaşıp BERSERKER warrior sorunu olduğundan bu kadar bugün ki oyuncuya kadar düştü :) Apexin farm serverındada başta iyi oyuncu vardı sonra azaldı pk/light farm yaptılar şimdi, Yine oyuncuların isteklerine kulak asmadıkları için yine oyuncu kaybettiler :) Tamam bazı meleeler için serverdaki oyuncu sayısı 20-30 kişi bilene olsa yeterli sonuçta melee oyuncular fakat mageler için bu sayı yeterli değil :) , BERSERKER sorunuda sadece apexe özel değil malesef USKO'dada sorun olarak gördüğüm birşey mantık olarak bakıldığında Warrior (Tank ve Saldırı) Karakteri bu karakteri AOE skilleri getirip (tamam getirilebilir AOE skilleri,sorun yok) fakat bu AOE skillerine mage'de nasıl nova atarken 1.5-2 saniye aralığı Cooldown varsa warrior'da effect olarak COOLDown getirilmeliydi. Mage nova skilleri 1 ile 1.5k arası vururken ve bu skilleri vururken 1.5-2saniyede cooldown effecti var, ayrietten mage kırılgan ve çok hasar yiyen karakter aksine warrior hem tank hem saldırı gücü karakteri warriorda bu tarz Cooldown olmaması zaten BERSERKER Sorunun ortaya çıkartıyor. Eskiden berserker skilli yokken 80 Attack, Hell Blade ilede warriorlar mageleri çiğniyordu fakat onda bilene 1saniyelik skill cooldown effecti vardı. o  zaman magelerden şikayet göremezdiniz berserker adına. 

Bu kadar detaylı anlatmama rağmen bencil ve empatisiniz yaklaşım sergiliyen arkadaşlar  geri dönüş(cevap) yapmamı beklemesinler. Neyse normalde bu yorumuda yapmıyacaktım fakat bazı arkadaşlar anlamakta sıkıntı çektiği için anlatım yaptım.

Warrior alan skillere cooldown gelmesi ve %70 oran da bence sekmesi lazım.

Okcu el kesme oranı gözden geçirilmesi lazım.

Tp mage çok basit kalıyor oyun da nasıl söylim okcular bir oyuncuya ok atıyor diyelim magenin çektiği yer de oklar hala devam ediyor ve mage çektiği yer de oyuncu ölüyor çok saçma çektiği gibi failed vermesi lazım ok skillerinin.

Aynı olay magede de geçerli 80 teklemesini test ettim mageler elleri havadayken 80 skill atınca yani ben town atıyordum townda %20 hp kalıyordu ben town atar atmaz failed vermesi lazım iken town da damage yiyordum.

Konuya gelecek olursak, Türkün yaptığı maalesef oynanmıyor. Apex PvP kadar kaliteli bir server ben daha oynamadım dediğin gibi SexyKO'da çok güzeldi ama client açısından Apex'i tek geçerim.

SexyKO 1299 halini dün gibi hatırlarım başladığım da sene 2008 di 1299 haliyken SexyKO yani. 15xx 18xx 19xx Replay azimliydi güzel bir şey çıkarmıştı ortaya :D

SexyKO diyince anılarım depreşti 1-2 ksc atmak istedim :)

SexyKO 1299 hali http://i.hizliresim.com/Wbbpqq.jpg 12.02.2008

15xx ilk zamanlar BOLA ile ^^ http://i.hizliresim.com/WbbpXq.jpg 24.08.2010

Server da 3 problem gitse eminim burası dolup taşacaktır.

1-Warrior AOE skilleri gözden geçirilmesi veya tamamen fixlenmesi zaten magelere tormentli 2k'dan aşağı vurmuyorlar.

-Archery damagelerinden bahsetmiyorum sadece el düşürme oranı fixlenmesi tuttuğu zaman glacier & lighting shoot tutsun sadece el kesme kalkması lazım.

3-Attack range kısaltılması lazım örnek verecek olursak, magelerin içine giriyorum elleri 80 hava da town atıyorum town da damage geliyor failed verip geri tepmesi lazım. 

4- Bu okcular için de geçerli server da tp mage bir işe yaramıyor okcu belli bir mesafeden vuruyor güzel, ama mage onu biraz ileriye çekince archery failed vermesi lazım ama tam o sıra okcu attack yaparken mage çekiyor ileriye ok onu devam ettiriyor ve damage vuruyor bu yüzden tp mage önemi kalmıyor bu attack range için video çekebilirim.

Edit:Türk yetkililer bunu iletirseniz sevinirim eğer anlamadılarsa kısa bir video çekmeyi düşünüyorum fixlemeleri için.

Gelmiş geçmiş en iyi PvP Apex ve PvP serverlar da visual (ekran) bugg fixlenen tek server  :rolleyes:

Forumu sık sık takip ediyorum bunlar düzelirse biz bura da olacağız, ve bir çok kişi de burda olacaktır diye tahmin ediyorum.