Jump to content

braynt

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Like
  braynt reacted to Mr DooM in In-game problems   
  i will comment on 4.
  Then dont give us a reason to insult turks. From my experience you've earned it by flaming, begging and being ignorant. If you keep spamming me in turkish when I have told you "hey mate, i'm sorry i dont speak your language" then I think its kinda fitting.
 2. Like
  braynt got a reaction from LadyCandice in In-game problems   
  The changes you have made to the game as a thought is very good but u cant apply them.
  1- Firstly u closed the LR mage's stun completely because it was stunning always. Then u changed it for fix but now whenever a LR mage hits it stuns now. I'm a priest. My light resist is very high. But its stun me too. Archer skills are same with that.
  2- Human warriors has %10 stun rate with Scream but karus warriors has %80-90.
  3- Hepa items are a good innovation but priest's shields are still not solved.
  4- When we trying to call a lot people to server some clans always insult to Turks. That makes us uncomfortable.
  5- For the fix that unbalance about races, please dont change races of people for free. Only with apex point should change.
   6- Aegis shield that inside of heppa book for priests cant be created. Attackers can use Hepa Raptor, Hepa Shard. But priests can use only Trials.  
   Oyun  üstünde yaptıgınız  degişikler düşünce olarak çok iyi ama  uygulanmaya koyamıyorsunuz , 1-Lr  mage  cok kitliyor diye  ilk önce  kitlemesini tamamen  kapattınız , sonra  düzeltmek için uygulama yaptınız  fakat  her vurdugu kitliyor ben bir  priestim Lr rezistansım oldukça yüksek ben bile kitleniyorum , aynı şekilde okcu skilleride öyle  2-Human wariorların vurdugu scream ayak kırma  gibi skillerin tutma  oranı %10 ken  , orc  variorların %80-%90 civarlarında   ve ben bir priestim Rezistansım oldukça yüksek 3-Serverda  canlaması için yeteri kadar  reklam yapıp bu güzel db nin daha iyi olması için yeni türk oyuncular  cekerken , bazı clanların ırkcılık yapıp türklere hakaret etmesi bizim için bir sorun  4-Heppa  itemler  konusunda   güzel bir  yenilik fakat   priestlerin kalkan yapımı hala çözülememiş durumda.
   5-ırklar  arası dengesizligin artık giderilmesi gerekli   Aesteris herkesin  istegine göre  ırk degişimini yapmayınız  lütfen   apex  point'i ile olan olsun
   6-  priestler  için  heppa  kitabında  olan  aegis  kalkan  yapımı için aegis  kalkan  drobu ?  yok  atacker  charlar heppa raptor  heppa shard yaparken  priestler sadece  trial kıyafetlerden faydalanıyor

  OTTOMAN PLATOON -
 3. Like
  braynt got a reaction from onurke1 in nice fishing accounts...   
  multi client illegal  aktivite  !  PROCESS  MULTİ  İLLEGAL  .  1  pc  15124123812831295 Account   :S
 4. Like
  braynt got a reaction from onurke1 in nice fishing accounts...   
  ,Nice  K0xp  !!!!  Bu tür  oyucuların hepsine  hard disc  ban  atılması gerekli
×