Jump to content

Heung

Turk Topluluğu Moderator
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Thanks
  Heung got a reaction from red123 in Items in Magic Bag   
  Yes, it is completely safe.
 2. Like
  Heung got a reaction from IIIAmJohnWick in Patch notes (30/10/2018)   
  Değişiklikler
  Cadılar Bayramı istilalarının hızı değiştirildi. Bunlar artık daha iyi bir akış sağlanabilmesi için daha sık gerçekleşecek. Okçuların temel becerisi (yay ile R saldırı) artık etkinlik canavarlarına (örneğin Balkabağı Fenerlerine) yakın olmak şartıyla uygulanabilecek. Bu demek oluyor ki okçular, diğer sınıf karakterler ile nispeten eşit olsun diye (hepsi melee menzilinde R saldırısı gerektirdiğinden), artık bu etkinlik canavarlarına saldırmak için yaylarını çıkarmaları gerekmiyor. R saldırıları etkinlik canavarlarına hala aynı miktarda hasar (20) vereceğini unutmayın. Boss etkinlikleri artık istiflenebilir. Bu, Cadılar Bayramı etkinliği aktif iken zaten mevcut olan etkinliklerin doğru şekilde çalışmamasına neden olan bir sorunu gideriyor. Bu, ayrıca, sunucu yeniden başlatılırken boss NP etkinliklerinin yanlışlıkla kaydedilmesine yol açan bir sorunu düzeltiyor. Ronark Land'deki Balkabağı Fenerleri artık, onları yüklerken istemcilerin donma sorunlarını azaltmak için, daha rasgele doğacaktır. Bir süredir yaşadığımız (genellikle aylar önce) nadir bir sunucu çökmesi çözüldü. Bunu düzeltmek için belirli erişim mantığını değiştirmemiz gerekti, bu yüzden yapılan değişiklikler teknik olarak kod tabanının oldukça büyük bir bölümünü etkiledi. Bunun sonucu olarak herhangi bir denge sorunu yaşarsak, oldukça hızlı bir şekilde çözülecektir. Cadılar Bayramı transformasyonları artık yay kullanımına izin veriyor. Yani, model oku atmayı tercih ederdi ama hey - bu yeterince işlevsel. [HP Scroll 60%] (Undying scrolls) artık parti üyelerine kullanılamaz. Bu davranış, yeteneğin işe yaramadığını iddia eden pek çok karışık rapordan sorumluydu, çünkü zaten HP scroll'u olan bir parti üyesine istem dışı kullanılırken başarısız oluyordu. Bu scroll'un diğer sadece kendinizde kullanabileceğiniz scroll'lar ile farklı bir şekilde çalışmasının geçerli bir sebebi olmadığına inanıyoruz; tek yaptığı, gereksiz kafa karışıklığına neden olması.
 3. Like
  Heung got a reaction from IIIAmJohnWick in Halloween Event 2018!   
  Selam Millet, 
  Yine yılın en ürpertici zamanı, bu yüzden topluluğun favorilerini geri getirmek ve o çok istediğiniz içeriği sizlere sunmak ile birlikte bu yılın yeni ve geliştirilmiş Cadılar Bayramı etkinliğinide beğeneceğinizi umuyoruz!

  Ronark Land'e gittiğinizde, [Jack O Lantern] sizi karşılayacaktır.

  O size, balkabağı fenerlerini avlamaktan Ronark Land'de bulunan [Kostümlü Vatandaşlar] ile şaka mı şeker mi oynamaya kadar,
  üstlenebileceğiniz bir çok görev sunacaktır.

  Bu görevlerin her biri (ve Ronark Land'in yeni sakinlerinin birçoğu) sizi [Elma Şekerleri] ile ödüllendirecektir.

  Bunları çeşitli eşyalar elde etmek için [Jack O Lantern]'da değiş tokuş yapabilirsiniz.
  Uzuuuuun zamandır beklenen [Süre Uzatıcı] ve [(%60) HP Scroll]
  gibi öğeleri almak için bunları kullanabilirsiniz.
  Veya bunları Karanlık silah, Lunar dövmeleri ve geçen yılki sandıktan çıkan
  diğer güzellikler gibi eşyaların düşme şansı olduğu [Cadılar Bayramı Sandığı] satın almak için kullanabilirsiniz.
  Unutmayın ki [Cadılar Bayramı Sandığı]'ndan diğer satın alınabilir eşyalara
  (Kırmızı/Mavi iksir, [%60] HP Scroll, Süre Uzatıcı, vb.) sahip olabilirsiniz.

  [Kostümlü Vatandaşlar]'ı bulduğunuzda, durup merhaba dediğinizden emin olun.
  Onlar sadece sizi [Elma Şekeri] ile ödüllendirebilir.
  Ama siz yinede dikkatli olun, bazıları size şaka yapabilir!
  Duruma göre giyindiğinizden emin olun (Cadılar Bayramı maskesi giyin!)
  Böylelikle size daha fazla ödül vereceklerinden emin olabilirsiniz.
  Ödülleri paylaşmak için arkadaşlarınız ile toplanın!

  Cadılar Bayramı etkinliği boyunca, saldırganlar periyodik olarak dünyamıza girecek
  ve Ronark Land Bowl'u ele geçirmeye çalışacaklardır.
  Onları durdurun ve böylelikle bir ton [Elma Şekeri] kazanın!

  Ronark Land bir de balkabağı fenerlerinin istilası altında.
  Seyahat ederken bu korkutucu bahçıvan endişesi ile uğraştıktan sonra
  sizin olabilecek bir sürü [Elma Şekeri] toplamışlar gibi görünüyor.

  Ayrıca, Cadılar Bayramı etkinliği aktif iken,
  Ronark Land'deki oyuncuları öldürünce [Düşman Cesetleri]'ne sahip olacaksınız.
  Bunlar [Jack O Lantern]'de dönüştürülebilir,
  böylece ruhlarının geçmesine yardım edebilir ve günlük bir ödül kazanabilirsiniz.

  Dünyamız başka bir dünyadan gelenlerin istilası altında olduğu için,
  dünyamızın tehditleriyle uğraşmak söz konusu olduğunda durmamız gerektiği anlamına gelmez.
  Cadılar Bayramı etkinliği sırasında [Elma Şekerleri] ile [Jack O Lantern]'den daha fazla alış veriş yapmak için
  Juraid Mountain, Border Defense War, Chaos Dungeon, Forgotten Temple
  ve Under the Castle etkinliklerini tamamlayın.
  Bu yılki Cadılar Bayramı etkinliği birkaç hafta (*biraz* geç kalmamızı telafi etmek için) olacaktır, yani, istediğiniz kadar ganimet elde etmek için bol bol zaman (ve atkivitelere!) sahipsiniz - daha rahat oynayanlar için bile kolay ve çabuk günlük görevler ile günde EN AZ bir [Halloween Chest] garantidir. Aslında bu görev aktivitelerini yaparken daha fazla bile elde edeceksiniz.
  Ayrıca, [Jack O Lantern]'de bulunan görevlerin birini almayı unutursanız, ilerleme kaydettiğinizde otomatik olarak alınacağını unutmayın. Böylelikle kimse hiçbir şey kaçırmayacak!
  Bizler bu etkinliği sizler için bir araya getirirken eğlendiğimiz kadar eğlenmenizi umuyoruz.
  Mutlu (ve GÜVENLİ!) bir Cadılar Bayramı geçirmeniz dileği ile...
 4. Like
  Heung got a reaction from IIIAmJohnWick in Patch notes (11/10/2018)   
  Değişiklikler
  [GÜNCEL] Küplenmiş hedefler artık canavarlardan ve hayvanlardan (büyücülerin guard çağırma becerisi dahil) hasar almayacak. Büyücülerde guard çağırma ikonunun kaldırılmamasına yol açan bir hata düzeltildi. Alseid's Prairie savaş haritasında bulunan Karus Sundries NPC'si artık öldürüldüğünde NP verecek ve 30 saniyede bir canlanmayacak. Evcil hayvan sahipleri (ör. büyücülerin guard çağırma becerisi), artık evcil hayvanlarının öldürdüğü kişiler için ödüllendirilecekler. Canavar/NPC ölümleri zaten sahiplerini doğru bir şekilde ödüllendirdiğini unutmayın. Görünürlük statüleri artık ölüm bildirimlerinin diğer oyunculardan gizlenmesine neden olmaz. Bu, ölürken gizlenen hedeflerin yanı sıra, bildirimin görüntülendiği sırada kör olan hedefler ve benzeri sebepler için de geçerlidir. [GÜNCELLEME] Bu, ölüm bildirimi sorununun devam edip etmediğini doğrulamak için daha fazla düzeltildi. Kurban, grubundan bir kişi tarafından öldürüldüğünde (ör. lanetlendiğinde), ölüm bildirimleri artık iki kez gönderilmeyecek. Oyuncu öldüğünde canavarların/NPC'lerin/oyuncuların ölümlerini artık doğru bir şekilde görecek. Bu daha önce, ölen/yeniden doğan oyuncu için görsel olarak hata ouşmasına neden olurdu. [GÜNCELLEME] Parşomenlerin erken iptal olma sorununu düzeltme girişimi.
 5. Like
  Heung got a reaction from IIIAmJohnWick in Patch notes (05/10/2018)   
  Değişiklikler
  NPC'lerin / canavarların ortaya çıktıklarında başkalarıyla aynı ID'ye sahip olmasına neden olan nadir bir hata düzeltildi. Gecikmeyi azaltmak amacıyla çoğu ortak ağ trafiği (hareket, vb.) için optimizasyonlar eklendi. Bu da, bunlara çok küçük bir gecikme getirebilir, ancak çok fark edilebilir olmamalı ve sonuçta resmi olarak hala daha duyarlı. Kötüye kullanımı önlemek için Nereid's Island savaş haritasına (yani gemi savaşı haritasına) güvenli alanlar eklenmiştir. Oyuncunun giriş yapmasını önleyen, giriş sunucusuyla ilgili bazı hatalar düzeltildi. [GÜNCELLEME] (Diğer) oyuncuların hareketleriyle ilgili, takılıp sonrada gerçek hedeflerine hızlıca gitmelerine yol açan bir kaç görsel hata düzeltildi. [GÜNCELLEME] Chaos Dungeon'da bazı silahları kullanırken R saldırılarının başarısız olmasına neden olan bir hata düzeltildi. [GÜNCELLEME] Yasal hareket isteklerinin zaman zaman yanlış bir şekilde yasadışı olarak değerlendirilmesine yol açan bir hata düzeltildi. Ayrıca, yeni ana sunucumzdaki gecikme sorunlarının farkındayız ve bunu tespit etmenin yollarını arıyoruz. Tekrar değiştirmek gerekirse, sadece diğer seçeneklerimizi tükettiğimizde bunu yapacağız.
  Bu konudaki sabrınız için teşekkür ederiz.
 6. Like
  Heung got a reaction from IIIAmJohnWick in Patch notes (24/08/2018)   
  Değişiklikler
  [Düzeltildi] R saldırılarının birçok silahta başarısız olmasına (son yamanın bir sonucu olarak) neden olan bir hata düzeltildi. [Düzeltildi] Yükseltilemez (Hepa & Rosetta) eşyalarının yükseltilebilir olmasına neden olan bir hata düzeltildi. [Düzeltildi] Pek çok yükseltilemeyen / birleştirilemeyen eşya düzeltildi: Ring of Felankor Bow Wood Staff Shield of <selfname> (normal & reverse) Eagle's Eye (normal & reverse) Gab's Blessing (reverse) Chitin Shield (normal & reverse) Syphioric (normal & reverse) Tüm Hepa's silahlar (reverse) Javana Axe (normal) Warrior Pendant Defender of the Lord (reverse) Kaos Zindanı becerilerinin (ve diğer özel becerilerin) ikincil debuff bileşenlerini (sersemletme / yavaşlatma) uygulamaması ile ilgili bir hata düzeltildi. Transformasyonların başarısız olmasına neden olan bir hata düzeltildi. Gecikme sorunlarını hafifletmek için sunucu tarafında sıra gönderme davranışı geliştirildi. Bu, bu noktada bir ödünleşim; her bildirimi (sonunda) alacağınızı garanti etmek yerine, bunun yapılması artık kısa bir süre için garantilidir. Bundan sonra, paket kaybı olacaktır, böylece gecikme sorunlarınız azaldığında istemci "boğulmayacak" ve yetişme şansına sahip olacaktır. Açıkçası bu ideal değil ama sadece bir gecikmeli bağlantıya sahip olmanın talihsiz bir sonucu - bu şekilde en azından iyileşmesi gerekiyor. İstemci tarafında istisna kaydı eklendi. İstemci çökerse, artık exception_log.txt dosyasına (ApexKO klasörünüzde) alâkalı verileri kaydedecektir. Gelecekteki bir yamada çökmeyi düzeltebilmemiz için bize (daha doğrusu twostars'a) bu dosyanın içeriğini göndermenizi tavsiye ediyoruz (aslında istemci size bunu söyleyecektir.) İstemci çökmeleri için sunucu tarafında kapsamlı kaydetme davranışı eklendi. Eğer sizin tarafınızda bir çökme yaşanırsa, bu, çökmeden hemen önce neler olduğunu bize söyler ve böylece bu tür sorunları daha iyi inceleyebileceğiz. [Twilight Knight Guard] Martin, UTC kutularının kırdırmasına daha kolay erişim için Moradon'da bulunabilir. [Düzeltildi] Mace of <selfname> artık yükseltilebilir.
 7. Thanks
  Heung got a reaction from huking in where to farm items   
  A guide for newcomers which gives information about current farming spots is coming soon. Stay tuned!
 8. Thanks
  Heung got a reaction from MERET in [Yeni oyuncular için rehber] Hoş geldiniz!   
  ApexKО'ya hoş geldiniz!

   
  Bizler Aralık 2015'den bu yana açık olan PK ağırlıklı light-farm bir sunucuyuz. En yeni resmi Knight Online sürümüne dayanarak, tüm oyuncularımıza kaliteli ve kesintisiz bir hizmet sunmak için gayret ediyoruz.
  İşte ApexKO'ya yeni gelen oyuncular için küçük bir rehber.
  1. Karakter oluşturma:
  Artık kayıt olduysanız, bir karakter oluşturabilirsiniz. Her karakter envanterinde aşağıda belirtilen eşyalarla gelir:
  Moradon'da ücretsiz olarak kırdırabileceğiniz 5 günlük Cospre eşya kuponları (Cospre zırhları, Pathos eldivenleri, Kanatlar). 24 saat içinde kullanabileceğiniz bir adet isim değiştirme SC'si. 5 milyon para.  
  2. Karakter özelleştirme:

  Moradon merdivenlerinin önünde yer alan [Gear Dispenser]'dan sınıfınıza uygun başlangıç eşyaları alabilirsiniz. Tamamen ücretsiz.
   
  3. PUS PvP SC'leri veya başka ürünler almak için Sundries'e uğrayın.
  Sundries'te aşağıda belirtilen ve sizlere Ronark Land maceralarınızda yardımcı olacak öğeleri bulabilirsiniz:
  Ücretsiz HP 1500, AC 300, Swift ve Atak SC! Silah ve zırh enchant SC. Lion Stat SC. HP 2000 ve AC 350 SC. Arkadaşına ışınlanma SC. EXP, WAR ve DC flash (başka bir yerden temin edilemez). Unbind İtem (Krowaz zırhları ve benzeri giyilmiş ekipmanların kilidini açmak için gerekli). Scrap of Steel ve Nest Scrap (old takıları normale çevirmek için gerekli). Ücretsiz 62 Seviye SC (Absolute Power, Scream, Magic Shield, Judgment). İşte şimdi CZ'ye çıkmak için hazırsınız!
   
  4. Oyun içi etkinlikler:
  Knight Online'ın bilinen PK ve PvP modlarına ek olarak oyun içinde birçok etkinliğe katılabilirsiniz.
  ApexKO şu anda aşağıdaki etkinlikleri sunmaktadır:
  Border Defense War Kaos zindanı Forgotten Temple Juraid Mountain Lunar savaşları ve istilaları Bifrost Ronark Land (Base) savaşları / Boss etkinlikleri Kale kuşatma savaşı (CSW) Delos zindanı (sadece CSW'yi kazananlar için) Draki'nin İntikamı Under the Castle Kendi yerel saatinizde sunulan etkinlik programı için buraya tıklayın veya oyun içindeki kum saatini kontrol edin.
   
  5. Donanımınızı geliştirmek için farm.
  NOT: Farm yapmaya başlamadan önce günlük 1 saatlik DC Premium ve Peri görevlerinizi yapmayı unutmayın. Böylelikle ücretsiz otomatik kutu toplama ve önemli ölçüde daha fazla eşya düşürme oranı elde edebilirsiniz. CZ town'da [Analyst] NPC'yi bulun.
  Bowl'da farm Cardinal, Undying, Dark Eyes ve Harunga'ları öldürerek 1 milyon değerindeki Gold Coin farmı yapabilirsiniz. Atross ve Riote'den 10 milyon değerinde Silver Bar ve taş düşüyor. Etrafta dolaşan Etaroth'ları öldürmeyi unutma, onlardan Krowaz sandığı düşüyor. Chaos taşlarını kaçırmamaya çalışın, onu yok ettikten sonra çıkan canavarlardan Apexis sandığı ve taş elde edebilirsiniz. Eğer Orc Bandit Leader görürseniz, öldürmek için hiç tereddüt etmeyin. Kutusundan Trina's Piece alabilirsiniz.  
  BUS farmı Blood Seeker'lar ve Beast'ler en yüksek BUS düşme oranına sahip canavarlardır. Eğer baskınlardan kaçınmak istiyorsanız, Cardinal (bowl'da olanlar değil) ve Dragon Tooth Commander kesmeyi deneyin.  
  Küçük boss'lar Bu canavarların her biri bowl'un dışında belirli bir yerde ortaya çıkar. Nerede olduklarını bulmak senin görevin. Her ~30-33 dakikada bir çıkarlar ve onlardan değerli Krowaz eşyaları elde edebilirsiniz.  
  Rosetta zırhı (+7) farmı Platformların üstünde yer alan (CZ'de kişisel silah görevinin yapıldığı yerler) Medikmash, Keramash ve Nigmash'ları öldürerek elde edilebilirler.  
  Süper Shell (+7) ve (+8) farmı Falcon'ları öldürerek Mythril zırhı elde edebilirsiniz. Dragon Scale ve Trial zırhları Titan'lardan düşmektedir. Evil Wizard'lardan Ron's zırhları çıkarabilirsiniz.  
  Görev ödülleri ve madalya kırdırma Günlük veya haftalık görevlerinizi yaparak Apexis, Garges, Felankor'un ve Ultima'nın sandıkları ile ödüllendirilebilirsiniz. Bu sandıkları Chaotic Generator'da kırdırın ve değerli eşya elde etme şansına sahip olun. Lütfen "Felankor Hunt" ve "Ultima Hunt" görevleriniz alabilmek için mevcut 5,000 aylık NP'ye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. PK atmak aylık NP sayınızı arttırır. Bu NP'leri madalyaya çevirip, sonrasında da Chaotic Generator'da kırdırabilirsiniz.  
  6. Çeşitli ApexKO™ özellikleri ve kullanışlı bilgiler (mevcut olduğu yerlerde ayrıntılı bilgi için üzerlerine tıklayın):
  Etkinlik girişleri: Juraid Mountain ve BDW'ye katılabilmeniz için karakteriniz en az 83/1 olmalı veya 800 NP bulundurmalıdır. Anti-DC özelliği: BDW ve Juraid gibi etkinliklerde bağlantının yanlışlıkla kesilmesi sizi etkinliklerden çıkarmaz. Oylama ile partiden atma özelliği: Otomatik parti oluşturulan etkinliklerde hak ettiğini düşündüğünüz bir kullanıcıya karşı oylama başlatabilirsiniz. Anti-Spam özelliği: Sohbeti çok hızlı spamlarsanız, 2 dakika konuşamama cezası alırsınız. Lütfen sohbeti spamlamayın. Mektup özelliği: Eşyaları mektup yoluyla gönderebilir veya karşı ırk ile bu özellik sayesinde iletişim kurabilirsiniz. Bu resmi sunucularda uzun zamandır devre dışıydı. Kiralama özelliği: 150 milyon para ile sunucudaki en iyi silahları 1 saat boyunca kiralayabilirsiniz. Bu NPC'yi Ronark Land'de bulabilirsiniz. Çevrimdışı pazar: Artık pazar karakterinize giriş yapmış olmanız gerekmiyor, bilgisayarınızı kapatabilir veya başka bir hesaptan oynayabilirsiniz. Klan çevrimiçi ödülleri: Daha fazla çevrimiçi klan üyesi varsa, daha yüksek EXP, NP ve düşme oranı bonuslarından faydalanabileceksiniz. Klan bankası: ApexKO sizin için Moradon'da bir klan bankası sağlamakta. Yükseltme oranları: +9 ve +3, ApexKO'daki maksimum yükseltme seviyeleridir. Sadece rebirth sistemi ile +8 bir eşyayı +9 yapabilirsiniz. NOT: Kişisel silahlar; Forgotten Temple, Bifrost, Juraid eşyaları (silahlar ve kalkanlar) +14 Reverse'a kadar yükseltilebilir. Irk değiştirme: Siz ve klanınız çok küçük bir miktar karşılığında ırk değiştirebilirsiniz. Sınıf değiştirme: Düşük bir maliyet ile sınıf değiştirebilirsiniz. Lunar savaşları: Bu etkinlik hem saldıranları hem savunanları doğru bir şekilde ödüllendirmek için yeniden düzenlendi. Günlük, haftalık ve aylık CZ görevleri: ApexKO her gün CZ'yi ziyaret etmek için bir neden vermek üzere görevler ekledi. Aylık ve kalıcı sembol sıralaması: Daha fazla bilgi edinmek için ApexKO web sitesini ziyaret edin. Klan sıralaması: Daha fazlasını görmek için ApexKO web sitesine gidin. Oyuncu bilgisi: Herhangi bir ApexKO kullanıcısının eşyalarını kontrol edebilirsiniz. Tarayıcınızın gezinme çubuğundaki isimleri değiştirmeniz yeterli olacaktır. Eşya kilitleme: Değerli eşyalarınızı kilitlemek ve güvence altına almak için premiuma ihtiyacınız yok. Eşya açmak: Krowaz zırhı ve Draki kolyesi gibi ekipmanları kuşandıktan sonra açmanız için özel kilit açma önlemleri gerektirir. Kişisel silahlar: Kişisel görevler seçtiğiniz silahı (+8) olarak verir. Karakter Rebirth sistemi: Karakterinize 5 kez rebirth basabilirsiniz. Böylelikle stat'larını arttırabilir ve kişisel silahlar dahil tüm görevleri sıfırlayabilirsiniz. Madalya dönüştürme: Aylık NP'lerinizi Chaotic Generator'da kırdırılabilen madalyalara dönüştürebilirsiniz. Moradon town'da [Nation Point Merchant] NPC'sini bulun (ışınlanma kapılarının yakınında). Aylık NP liderleri için ödüller: Her ayın sonunda, aylık NP sıralamasında ilk 4'e giren kullanıcılar tüm ay boyunca sarf ettikleri efor için ödüllendirilecekler.  
  7. GM listesi ve destek istemek / hata ve hile kullanan oyuncuları bildirme.
  Buraya tıklayarak ApexKO'nun kadro listesine erişebilirsiniz.
  Oyun içi bir sorunla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, buraya tıklayın. Bir hatayı bildirmek istiyorsanız, buraya tıklayın. Bildirilen hatayı diğer oyuncuların kötüye kullanabileceğini düşünüyorsanız, lütfen doğrudan yöneticilere bildirin. Gerçekten önemli ise ödüllendirilebilirsiniz. Olası bir hile kullanan oyuncuyu bildirmek için buraya tıklayın.
 9. Thanks
  Heung reacted to neXusLee in [Yeni oyuncular için rehber] Hoş geldiniz!   
  Güzel bir çalişma olmuş emeğine sağlık bunun diğer türk pvp forumlarında bir konu olarak paylaşılması ya da bunu destekleyici bir ödül etkinliği ile oyun içerisindeki oyunculardan yardım alınması çok iyi olur.
   
  konuda bir eksik var bu server uskoyla aynı guncelleme ve ilerlemeye sahip 2XXX version ait en iyi databaselerden biridir.
 10. Thanks
  Heung got a reaction from MERET in [Yeni oyuncular için rehber] Hoş geldiniz!   
  ApexKО'ya hoş geldiniz!

   
  Bizler Aralık 2015'den bu yana açık olan PK ağırlıklı light-farm bir sunucuyuz. En yeni resmi Knight Online sürümüne dayanarak, tüm oyuncularımıza kaliteli ve kesintisiz bir hizmet sunmak için gayret ediyoruz.
  İşte ApexKO'ya yeni gelen oyuncular için küçük bir rehber.
  1. Karakter oluşturma:
  Artık kayıt olduysanız, bir karakter oluşturabilirsiniz. Her karakter envanterinde aşağıda belirtilen eşyalarla gelir:
  Moradon'da ücretsiz olarak kırdırabileceğiniz 5 günlük Cospre eşya kuponları (Cospre zırhları, Pathos eldivenleri, Kanatlar). 24 saat içinde kullanabileceğiniz bir adet isim değiştirme SC'si. 5 milyon para.  
  2. Karakter özelleştirme:

  Moradon merdivenlerinin önünde yer alan [Gear Dispenser]'dan sınıfınıza uygun başlangıç eşyaları alabilirsiniz. Tamamen ücretsiz.
   
  3. PUS PvP SC'leri veya başka ürünler almak için Sundries'e uğrayın.
  Sundries'te aşağıda belirtilen ve sizlere Ronark Land maceralarınızda yardımcı olacak öğeleri bulabilirsiniz:
  Ücretsiz HP 1500, AC 300, Swift ve Atak SC! Silah ve zırh enchant SC. Lion Stat SC. HP 2000 ve AC 350 SC. Arkadaşına ışınlanma SC. EXP, WAR ve DC flash (başka bir yerden temin edilemez). Unbind İtem (Krowaz zırhları ve benzeri giyilmiş ekipmanların kilidini açmak için gerekli). Scrap of Steel ve Nest Scrap (old takıları normale çevirmek için gerekli). Ücretsiz 62 Seviye SC (Absolute Power, Scream, Magic Shield, Judgment). İşte şimdi CZ'ye çıkmak için hazırsınız!
   
  4. Oyun içi etkinlikler:
  Knight Online'ın bilinen PK ve PvP modlarına ek olarak oyun içinde birçok etkinliğe katılabilirsiniz.
  ApexKO şu anda aşağıdaki etkinlikleri sunmaktadır:
  Border Defense War Kaos zindanı Forgotten Temple Juraid Mountain Lunar savaşları ve istilaları Bifrost Ronark Land (Base) savaşları / Boss etkinlikleri Kale kuşatma savaşı (CSW) Delos zindanı (sadece CSW'yi kazananlar için) Draki'nin İntikamı Under the Castle Kendi yerel saatinizde sunulan etkinlik programı için buraya tıklayın veya oyun içindeki kum saatini kontrol edin.
   
  5. Donanımınızı geliştirmek için farm.
  NOT: Farm yapmaya başlamadan önce günlük 1 saatlik DC Premium ve Peri görevlerinizi yapmayı unutmayın. Böylelikle ücretsiz otomatik kutu toplama ve önemli ölçüde daha fazla eşya düşürme oranı elde edebilirsiniz. CZ town'da [Analyst] NPC'yi bulun.
  Bowl'da farm Cardinal, Undying, Dark Eyes ve Harunga'ları öldürerek 1 milyon değerindeki Gold Coin farmı yapabilirsiniz. Atross ve Riote'den 10 milyon değerinde Silver Bar ve taş düşüyor. Etrafta dolaşan Etaroth'ları öldürmeyi unutma, onlardan Krowaz sandığı düşüyor. Chaos taşlarını kaçırmamaya çalışın, onu yok ettikten sonra çıkan canavarlardan Apexis sandığı ve taş elde edebilirsiniz. Eğer Orc Bandit Leader görürseniz, öldürmek için hiç tereddüt etmeyin. Kutusundan Trina's Piece alabilirsiniz.  
  BUS farmı Blood Seeker'lar ve Beast'ler en yüksek BUS düşme oranına sahip canavarlardır. Eğer baskınlardan kaçınmak istiyorsanız, Cardinal (bowl'da olanlar değil) ve Dragon Tooth Commander kesmeyi deneyin.  
  Küçük boss'lar Bu canavarların her biri bowl'un dışında belirli bir yerde ortaya çıkar. Nerede olduklarını bulmak senin görevin. Her ~30-33 dakikada bir çıkarlar ve onlardan değerli Krowaz eşyaları elde edebilirsiniz.  
  Rosetta zırhı (+7) farmı Platformların üstünde yer alan (CZ'de kişisel silah görevinin yapıldığı yerler) Medikmash, Keramash ve Nigmash'ları öldürerek elde edilebilirler.  
  Süper Shell (+7) ve (+8) farmı Falcon'ları öldürerek Mythril zırhı elde edebilirsiniz. Dragon Scale ve Trial zırhları Titan'lardan düşmektedir. Evil Wizard'lardan Ron's zırhları çıkarabilirsiniz.  
  Görev ödülleri ve madalya kırdırma Günlük veya haftalık görevlerinizi yaparak Apexis, Garges, Felankor'un ve Ultima'nın sandıkları ile ödüllendirilebilirsiniz. Bu sandıkları Chaotic Generator'da kırdırın ve değerli eşya elde etme şansına sahip olun. Lütfen "Felankor Hunt" ve "Ultima Hunt" görevleriniz alabilmek için mevcut 5,000 aylık NP'ye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. PK atmak aylık NP sayınızı arttırır. Bu NP'leri madalyaya çevirip, sonrasında da Chaotic Generator'da kırdırabilirsiniz.  
  6. Çeşitli ApexKO™ özellikleri ve kullanışlı bilgiler (mevcut olduğu yerlerde ayrıntılı bilgi için üzerlerine tıklayın):
  Etkinlik girişleri: Juraid Mountain ve BDW'ye katılabilmeniz için karakteriniz en az 83/1 olmalı veya 800 NP bulundurmalıdır. Anti-DC özelliği: BDW ve Juraid gibi etkinliklerde bağlantının yanlışlıkla kesilmesi sizi etkinliklerden çıkarmaz. Oylama ile partiden atma özelliği: Otomatik parti oluşturulan etkinliklerde hak ettiğini düşündüğünüz bir kullanıcıya karşı oylama başlatabilirsiniz. Anti-Spam özelliği: Sohbeti çok hızlı spamlarsanız, 2 dakika konuşamama cezası alırsınız. Lütfen sohbeti spamlamayın. Mektup özelliği: Eşyaları mektup yoluyla gönderebilir veya karşı ırk ile bu özellik sayesinde iletişim kurabilirsiniz. Bu resmi sunucularda uzun zamandır devre dışıydı. Kiralama özelliği: 150 milyon para ile sunucudaki en iyi silahları 1 saat boyunca kiralayabilirsiniz. Bu NPC'yi Ronark Land'de bulabilirsiniz. Çevrimdışı pazar: Artık pazar karakterinize giriş yapmış olmanız gerekmiyor, bilgisayarınızı kapatabilir veya başka bir hesaptan oynayabilirsiniz. Klan çevrimiçi ödülleri: Daha fazla çevrimiçi klan üyesi varsa, daha yüksek EXP, NP ve düşme oranı bonuslarından faydalanabileceksiniz. Klan bankası: ApexKO sizin için Moradon'da bir klan bankası sağlamakta. Yükseltme oranları: +9 ve +3, ApexKO'daki maksimum yükseltme seviyeleridir. Sadece rebirth sistemi ile +8 bir eşyayı +9 yapabilirsiniz. NOT: Kişisel silahlar; Forgotten Temple, Bifrost, Juraid eşyaları (silahlar ve kalkanlar) +14 Reverse'a kadar yükseltilebilir. Irk değiştirme: Siz ve klanınız çok küçük bir miktar karşılığında ırk değiştirebilirsiniz. Sınıf değiştirme: Düşük bir maliyet ile sınıf değiştirebilirsiniz. Lunar savaşları: Bu etkinlik hem saldıranları hem savunanları doğru bir şekilde ödüllendirmek için yeniden düzenlendi. Günlük, haftalık ve aylık CZ görevleri: ApexKO her gün CZ'yi ziyaret etmek için bir neden vermek üzere görevler ekledi. Aylık ve kalıcı sembol sıralaması: Daha fazla bilgi edinmek için ApexKO web sitesini ziyaret edin. Klan sıralaması: Daha fazlasını görmek için ApexKO web sitesine gidin. Oyuncu bilgisi: Herhangi bir ApexKO kullanıcısının eşyalarını kontrol edebilirsiniz. Tarayıcınızın gezinme çubuğundaki isimleri değiştirmeniz yeterli olacaktır. Eşya kilitleme: Değerli eşyalarınızı kilitlemek ve güvence altına almak için premiuma ihtiyacınız yok. Eşya açmak: Krowaz zırhı ve Draki kolyesi gibi ekipmanları kuşandıktan sonra açmanız için özel kilit açma önlemleri gerektirir. Kişisel silahlar: Kişisel görevler seçtiğiniz silahı (+8) olarak verir. Karakter Rebirth sistemi: Karakterinize 5 kez rebirth basabilirsiniz. Böylelikle stat'larını arttırabilir ve kişisel silahlar dahil tüm görevleri sıfırlayabilirsiniz. Madalya dönüştürme: Aylık NP'lerinizi Chaotic Generator'da kırdırılabilen madalyalara dönüştürebilirsiniz. Moradon town'da [Nation Point Merchant] NPC'sini bulun (ışınlanma kapılarının yakınında). Aylık NP liderleri için ödüller: Her ayın sonunda, aylık NP sıralamasında ilk 4'e giren kullanıcılar tüm ay boyunca sarf ettikleri efor için ödüllendirilecekler.  
  7. GM listesi ve destek istemek / hata ve hile kullanan oyuncuları bildirme.
  Buraya tıklayarak ApexKO'nun kadro listesine erişebilirsiniz.
  Oyun içi bir sorunla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, buraya tıklayın. Bir hatayı bildirmek istiyorsanız, buraya tıklayın. Bildirilen hatayı diğer oyuncuların kötüye kullanabileceğini düşünüyorsanız, lütfen doğrudan yöneticilere bildirin. Gerçekten önemli ise ödüllendirilebilirsiniz. Olası bir hile kullanan oyuncuyu bildirmek için buraya tıklayın.
 11. Thanks
  Heung got a reaction from huking in where to farm items   
  A guide for newcomers which gives information about current farming spots is coming soon. Stay tuned!
 12. Thanks
  Heung got a reaction from huking in where to farm items   
  A guide for newcomers which gives information about current farming spots is coming soon. Stay tuned!
 13. Thanks
  Heung got a reaction from huking in where to farm items   
  A guide for newcomers which gives information about current farming spots is coming soon. Stay tuned!
 14. Like
  Heung reacted to Eos in A new addition to the team!   
  Welcome to the team! 🙂
 15. Like
  Heung reacted to Sierra in A new addition to the team!   
  Welcome aboard!
 16. Like
  Heung reacted to Aesteris in A new addition to the team!   
  Hey everyone,
  It's been a while since I've done any of these, but today I'm very pleased to announce our latest addition to the team: GM Heung! (IGN: Heung)
  Heung will be tasked with handling the Turkish fan base we have on Apex, assisting GM Eos where needed.
  Right now, he'll start off as trial, which means we're still actively training him, so bear this in mind - his answers to your questions may be wrong (though I'm sure he'll try his hardest to minimize any incorrect answers!)
  Furthermore, he'll act as a liaison between our non-Turkish speaking staff and our Turkish player base, making sure their concerns make it all the way to us and see to it that they are heard. This isn't to say he won't do anything for our English speaking player base, because he's fluent in English as well, so if you need help or have suggestions please do not hesitate to contact him.
  Anyhow, without further ado, please welcome Heung!
   
×