Jump to content

Eos

Turk Topluluğu Moderator
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Eos

 • Rank
  Game Master

Recent Profile Visitors

588 profile views
 1. Eos

  Turk People insult // racist

  Peki bir oyundan başlayıp bu konulara kadar nasıl varabiliyorsunuz? Altı üstü bir oyun, eğlenmek veya zaman geçirmek için oynanan bir oyunu nasıl bu kadar abartıp bu konulara gelebiliyorsunuz ben anlayamıyorum... GAREZ'e son olarak 7 günlük mute attım, bundan sonra devam ederse ilk cezası 1 günlük ban olacaktır, ayrıca bu sadece GAREZ için geçerli değil, normal chatten ırkçılık içeren hakaretler veya aileye karşı edilen küfürlere 1 gün muteden başlayıp, o kişi hakaret etmeye devam ettikçe artan cezalar olacaktır.
 2. Eos

  A new addition to the team!

  Welcome to the team! 🙂
 3. Eos

  Turk People insult // racist

  Büyük ihtimalle resmi hizliresim'e yükleyip paylaşmışsın, hizliresim Türkiye hariç hiç bir ülkede açılmadığı için resmi göremiyoruz, resmi farklı bir site üzerinden bize ulaştırabilir misin?
 4. Eos

  >BANN<

  Merhaba, Önemli bir sebep olmadan sınırsız ban atılmaz, o yüzden sınırsız banı olan kişilerin banlarının kaldırılması için ikna edici bir delil gerekli. Yani ban affı sadece belirli durumlarda çıkartılır.
 5. Eos

  Gm_Eos un adaletsizliği

  Küfürü eden aynı zamanda sensin, "bende" demişsin yani aynı şeyi seninde söylediğini belirtmişsin. Eğer birinin ne dediğini görmek istemiyorsan, oyun içinde bulunan /chatblock komutunu kullanarak, yazdığını görmek istemediğin kişileri blocklayabilirsin. Ayrıca küfürü NEREDE ve NASIL kullandığınıza dikkat edin.
 6. Eos

  Patch notes (08/06/2018)

  Değişiklikler Atılabilir/Fırlatılabilir becerilerin kontrolleri üzerinde yeniden çalışmalar yapıldı. Artık tüm fırlatılabilen beceriler iyice kontrol ediliyor, sadece oklar değil. İsabette başarısız olan bireysel oklar (örneğin hedef ölü olduğu için), artık kalan okların başarısız olmasına neden olmaz. İsabette başarısız olan oklar artık bir hata göstermiyor. Doğru yönde ilerleyen okları doğrulamak için, Multiple Shot/Arrow Shower (3/5 ok) becerileri üzerinde yeniden çalışmalar yapıldı Bunlar biraz yanlıştı, bu yüzden ara sıra bireysel okların başarısız olmasına neden oluyordu. Amaçlanan aralığın biraz daha az olmasına neden olan, ok mesafesi kontrolü ile ilgili küçük bir hata düzeltildi. Sadece nadir vakaları etkilediği için, bu nadir bir problemdi. İstilalar sırasında elde edilen Kırmızı/Mavi iksirler (ve verdikleri özellikler), işgal bölgesinden çıkarken veya oyundan çıkış yaparken silinir. Bu, oyuncuların son dakikalarda alıp, Ronark Land’da kullanımlarını en üst düzeye çıkarmalarını önlemektedir. Kralın bulunduğu klan, artık Kral klandan ayrıldıktan hemen sonra ırk değiştirebilir. Tam tersine, Kralın katıldığı herhangi bir klan artık ırk değiştiremez. Kilitleme/yavaşlatma hesaplamalarıyla ilgili bir hata düzeltildi. Bunlar sonunda resmi oranlarla mükemmel bir şekilde eşleşiyor. Bir şey tarafından engellenen ışınlanma becerileri, artık tekrar dolma süresini ve mana tüketimini engellemek için, beceri kullanımını başarısız kılar. Kilitleme becerilerinin, ölüp tekrar canlandıktan sonra devam etmesine neden olan bir istemci hatası düzeltildi. Oyuncu bir hedefe çok yakın olduğunda (veya daha doğrusu içine girdiğinde) çeşitli sorunlara neden olan bir istemci hatası düzeltildi. [Sealed Souls] ("To find the lost soul" görev eşyası) envanteriniz dolu olduğunda artık size postalanmayacak. Sunucuya istediğiniz kadar posta gönderterek bunu kötüye kullanmak daha önce mümkündü, üzerinizi doldurup sadece görevi atlayıp hemen tamamlayabilirdiniz. Bu ekstra eşyalar kaldırıldı. Hanguk Sword (+13)’ün STR bonusu artık istemcide doğru bir şekilde gözükmekte.
 7. Eos

  duration

  Attığım linkte öyle diyor.
 8. Eos

  duration

  Dediğimi düzgün okursanız, daha iyi anlarsınız. Orada "bu eşyalar" diyorum yani özellikle bu yazdıklarım eklenmeyecek diyorum, belki ilerde etkinlikten veya görevden elde edilebilir olurlar ama mağazaya eklemeyi düşünmüyoruz.
 9. Eos

  Patch notes (01/06/2018)

  Değişiklikler Mağazadan hediye gönderilen kişiler artık mektubu alış verişten hemen sonra teslim alacaktır (ya da daha spesifik olarak, hediyeyi gönderen kişi mağazayı kapattığında). Klandaki pozisyon isimleri ve notlar artık klandan ayrıldıktan sonra kaldırılır. Bunlar teknik olarak oyunculara bağlı olduğundan, asla sıfırlanmıyorlardı, böylece katıldığınız sonraki klanda da aynı kalıyorlardı. Bunların düzenlenmesi kolaydır, ancak ek bir karışıklıktan kaçınmak için (bir çok kişi düzenlenebilir olduklarını bile bilmediğinden), artık sıfırlanacaklar. Çevrimdışıyken klandan atılan oyuncuların Castle Siege War ödüllerinin kaldırılmadığı bir hata düzeltildi. Gab's Adamant aktifken belirli ışınlanmaların başarısız olmaya devam ettiği bir sorun düzeltildi. Büyücülerin asa becerisinin R-bileşeninin fazla hasar verdiği bir sorun düzeltildi. Castle Siege War’daki <Center Artifact> artık önemli ölçüde azaltılmış hasar alır ve iki kat daha fazla sağlık oranına sahip. Plwitoon’un (lavın içindeki) sağlık değerleri artık uzak mesafeden saldırı yapabilen oyunculara göre ölçeklenecek. Yakından dövüşenler bazen etkisiz bir şekilde vurabilir, ancak bu yükü kaldırmaya yeterli değil. Bu da, yaratığın sağlık değerinin gereğinden fazla ölçeklenmesine neden oluyordu. Bu düzeltildi, ölçekleme yapılırken sadece uzak mesafeden saldırabilen oyuncular sayılacaak. Canavarların saldırmalarına engel olan “Uyku” becerisiyle ilgili bir hata düzeltildi. Bu özellikle Ultima’da fark edildi. Etkinliği geliştirmenin yollarını ararmak için, Bifrost etkinliğini devre dışı bıraktık. Oyuncuları PK eyleminden çok uzaklaştırdığı için, şu anki halini tamamen değiştireceğiz, bir veya iki hafta içinde dönmesini umuyoruz! Under the Castle büyük canavarları yenmek biraz daha kolay hale getirildi (sağlık ölçekleri biraz daha az). Under the Castle’daki büyük canavarların sağlık rejenerasyonu 10 saniyede maksimum sağlığın 10%’undan, 4%’üne düştü. [Güncelleme] Ölçekleme yapılırken büyük canavarların ölmesine ve aşamanın durmasına sebep olan bir sorun düzeltildi.
 10. Eos

  duration

  Merhaba, Bu konuda da görebileceğin gibi, KC ile alınıp kendini güçlendirmeye yarayan ve oyun tarzını tamamen değiştiren bu eşyalar, ApexKO'nun mağazasında asla bulunmayacaktır (Dragon Box, High Monster Staff, Ibex and Crysis potions, Red and Blue potions, Undying Scroll ve Duration Item)
 11. Eos

  Patch notes (25/05/2018)

  Under the Castle Crashergimmick’in sağlık ölçeklemesi güçsüzleştirildi. Tüm büyük yaratıkların sağlık rejenerasyonu 2%/10s’ye düştü (önceki 5%/10s’dan) Savaşlar Savaş komutanları, kötüye kullandıkları için artık “Saldırı” veya “Bağırma” komutlarını kullanamazlar. Bu ayrıca normal /GREETING ve /PROVOKE komutları için de geçerlidir. Castle Siege War Merdiven aracını açmaya çalışırken oluşan bir hata düzeltildi. Belirli durumlarda, oyundan çıkıp tekrar girdiğinizde doğru bir şekilde kaleyi kuşatmada kullanılan araç dönüşümlerinin silinmemesinden dolayı, gelecekteki dönüşümlerin başarısız olmasına yol açan bir hata düzeltildi. Belirli dönüşüm hatalarıyla ilgili, genel “başarısız” mesajını göstermek yerine, doğru bir şekilde sorunu belirten bir mesaj gösterilmesi sağlandı. Hatalar aslında resmi olarak düzgün kullanılmıyor, bu yüzden bu hata vardı (davranışlarımız çok doğruydu!) Hanguk Sword (+13)’ün STR bonusu ile ilgili bir hata düzeltildi. Artık doğru bir şekilde 17 STR verecek. Eşya ipucunun hala 19 STR gösterdiğini unutmayın. Bu daha sonraki bir yamada düzeltilecektir.
 12. Eos

  Patch notes (18/05/2018)

  Değişiklikler Gab’s Adamant’ın engellememesi gereken bazı lanetleri engellemesiyle ilgili bir hata düzeltildi Sersemletme ve yavaşlatma hesaplamalarında hafif değişiklik, artık oranı hesaplamak için doğrı verileri kullanıyorlar (bu vakaların 99% doğruydu, doğru olmayan 1% için düzelttik) Öldürme kazancı artık menzil içinde olan tüm takım üyelerine verilir Büyük yaratıkların sağlık ölçeklerinin davranışı değişti Olabilecek herhangi bir sorunu görebilmek için, sağlık ölçeklerinin davranışını kayıt altına alındı (örneğin sağlık çubuğunun 100%’e geri dönmesi) Güncelleme: Sağlık ölçekleri ve belirli buff / debuff etkileşimleriyle ilgili bir hata düzeltildi
 13. Eos

  Ring

  Alman gereken eşya bu, önce "Character Seal Scroll" alıyorsun, karakteri onun içine koyduktan sonra Cypher Ring'e dönüşecek. Ayrıntılı bilgi için:
 14. Eos

  For those with consistent lag issues...

  Çevirip yöneticilere ilettim, en kısa sürede bu sorunun çözülmesi dileğiyle.
 15. Eos

  Maintenance (29/01/2018)

  Selam arkadaşlar, Server saat 2:00 AM GMT+2'de kapanacaktır. Server tekrar saat 2:00 PM GMT+2'de (12 saat sonra) açılacaktır ama tabi bu sadece kaba bir tahmin. Bu sırada server'de olan gecikme sorunlarıyla ilgileneceğiz, hem de donamımızı yükseltip başka sorunlarıda düzelteceğiz (geciken emaıller, gelmeyen emailler, vs.) Sabrınız için teşekkürler.
×